Vans: LQQK – kolekce inspirovaná pracovními oděvy

Vault by Vans a LQQK Studio
Vault by Vans a LQQK Studio

Řada Vault by Vans je na americké půdě již stálicí ztělesňující jedinečný styl, jenž vzniká ve spolupráci s originálními průkopnickými značkami z celého světa, které neváhají bortit zažitá módní pravidla. Díky nim přináší značka Vans neotřelé kolekce, které posouvají její klasické modely do zcela nových sfér kreativního pojetí.

V návaznosti na úspěšnou první spolupráci z roku 2018 Vault by Vans opět spojil síly s brooklynským návrhářským kolektivem pod názvem LQQK Studio, který se specializuje na sítotisk a inspiraci čerpá v umění, módě, hudbě a v neposlední řadě i v skate kultuře.

LQQK Studio, založené newyorským kreativcem Alexem Dondero spolu s Paulem Bryantem, Maxem Feurem, Martinem Davisem a Joem Garveym, si zakládá na spolupráci s celou řadou prvotřídních umělců. Podobně jako u dalších limitovaných kolekcí Vault by Vans, i v případě spolupráce s LQQK Studio se značce podařilo získat pozornost a uznání od největších newyorských stylařů, hudebních nadšenců a fanoušků streetwearu. LQQK Studio propojuje street kulturu vyšší krejčovinou a sdílí tak samotný přístup značky Vans stírající hranice mezi každodenní a luxusní módou.

„Zakládáme si na tom, abychom vytvářeli kousky, které přežijí trendy a módní výstřelky,“ říká zakladatel LQQK Studio Alex Dondero. „Použitím materiálů, které jsou charakteristické pro pracovní oděvy, se nám to daří už samo o sobě. Existuje důvod, proč se Vansky staly kultovními a LQQK chtělo stavět přesně na této přitažlivosti.“

Vault by Vans x LQQK Studio přináší letos na podzim kolekci šesti bot, kterou spojuje vzor Circle V aneb písmena V v kruhu, který tolik rezonoval s fanoušky v roce 2018. Kolekce staví na modelech OG Style 17 Mule LX v medovém odstínu a OG Chukka LX v bordové, odkazujících na vzhled pracovních oděvů jak svou barevností, tak i použitými materiály. Oba modely jsou dostupné také v dalších dvou barevných provedeních: v inkoustové s bílými cákanci a v přírodním okrovém odstínu.

Kolekce Vault by Vans x LQQK Studio dále zahrnuje také tři modely oblečení: mikinu na zip u krku, tepláky a tričko s dlouhým rukávem s velkým barevným oldschool logem Vans, které odkazuje na design blízký LQQK kolektivu. Mikina a tepláky jsou dostupné v černé a žíhané šedé, tričko s dlouhým rukávem pak v černé a sytě oranžové.

Comments

comments

Vyhledat