Venerologická poradna: HIV

Photo by Josh Nuttall on Unsplash
Photo by Josh Nuttall on Unsplash

Venerolog MUDr. Procházka odpovídá na další dotazy našich čtenářů v naší anonymní venerologické poradně.

Otázka:

Dobrý den, nedávno jsem měl pohlavní styk s kondomem s ženou, avšak na šourku – asi 1 cm pod kořenem penisu, jsem měl velmi drobnou ranku po holení žiletkou. Je možné, že se do této ranky mohl dostat poševní sekret při přirážení apod. a tudíž v případě HIV pozitivity partnerky, jsem se takto mohl HIV nakazit? Mám si za čas dojít na testy nebo to není úplně nutné? Děkuji Vám.

Odpověď:

Dobrý den mladý pane,
na začátek odpovědi bych Vás chtěl uklidnit. HIV se v české pupulaci u heterosexuálek vyskytuje naprosto vyjímečně, vlastěn jen u uživatelek drog nebo „pouličních prostitutek“. Spíše bych se nechal otestovat na chlamýdie či kapavku, kondom není nikdy 100% ochrana a tyto dvě choroby nejsou vůbec vzácně. Stačí, když zajdete na spádovou venerologii 14dní od rizikového kontaktu a přinesete s sebou první proud raní moči ve sterilní zkumavce.

MUDr. Přemysl Procházka odpovídá na vaše dotazy průběžně. Otázky zasílejte na: protisedi@protisedi.cz – vždy s předmětem PORADNA VENEROLOGIE. Neuvádějte žádné osobní údaje(!), nejlepší je anonymní e-mail.

Comments

comments

Vyhledat