Venerologická poradna: kapavka, syfilis a chlamýdie

<span>Photo by <a href=Jp Valery on Unsplash">
Photo by Jp Valery on Unsplash

Venerolog MUDr. Procházka odpovídá na další dotazy našich čtenářů v naší anonymní venerologické poradně. 

 

Otázka

Dobrý den.  Působím v testech porno a aféra každých 21 dní.  Kde si mohu udělat testy kapavek a chlamydií zdarma nebo levně?

 

Odpověď

Dobrý den,
testy na pohlavní choroby, konkrétně na urogenitální chlamýdie a kapavku pro práci v erotickém průmyslu jsou vzhledem ke komerční povaze testů nehrazené zdravotní pojišťovnou, tedy vždy si je musíte zaplatit, pokud tedy nebudete v sexuálním kontaktu s osobou nakaženou pohlavní chorobou. Tehdy má důvod je zdravotní pojišťovna hradit a můžete je tedy absolvovat zdarma. Ale musíte mít platné zdravotní pojištění v České republice.

 

Otázka

Dobrý den,

Chci doplnit předchozí dotaz mám jit tedy na test syfilis 90 den nebo radši později třeba 95 den hraje to nějakou roli. Setkal jste se ve své praxi, že by infekce propukla třeba 85 den. Může byt primární stadium syfilis zcela bez příznaků..
Děkuji za odpověď

 

Odpověď

Dobrý den,
nepodkročitelná doba   pro  100% validitu  testů na  syfilis je opravdu  90dní od  rizika. Ale samozřejmě testy mohou být pozitivní již  6 týden od nákazy, je to naprosto individuální a záleží na imunologické kompetenci  každého z nás. Primární stadium  syfilis není nikdy bezpříznakové, ale jeho projevem může být drobný vříídek- spíše aft na sliznici dutiny ústní, který se navíc i sám zahojí.  Takže zůstane nepovšimnut, ten samý případ je i drobná eroze v oblasti konečníku.

 

MUDr. Přemysl Procházka odpovídá na vaše dotazy průběžně. Otázky zasílejte na: protisedi@protisedi.cz – vždy s předmětem PORADNA VENEROLOGIE. Neuvádějte žádné osobní údaje(!), nejlepší je anonymní e-mail.

 

Comments

comments

Vyhledat