Venerologická poradna: když lék nezabírá

Foto Hana Lopez / unsplash.com
Foto Hana Lopez / unsplash.com

Venerolog MUDr. Procházka odpovídá na další dotazy našich čtenářů v naší anonymní venerologické poradně.

Otázka:

Dobrý den,

měl jsme nechráněný sex s mojí sexuální partnerkou. Po 5 pěti dnech jsem měl výtok z penisu. Šel k urologovi, te se podíval vzorek moči a nasadil mi antibiotika Doxybene 200g na 10 dní co 24 hod. Po té době se to moc nezlepšilo a výtok trval. Nasadil mi tedy Doxyhexal taky na 10 dní po 24hod. Výtok však stále trvá, když se probudím ráno tak mám na předložce výtok a natahuje  na prstech jak žvýkačka.

Partnerka byla u gynekologa, udělali jí testy a má mycopalsma homonis. Kapavku ani nic jiného v nálezu nemá. Dostala Deoxymykoin a vidí zlepšení. Půjde na další testy pak. Můj urolog mi řekl, že jsem měl dvoje antibiotika, ať mě “nepřehltí”. Mám více pít, nemyslet na to a že uvidíme. Tato odpověď mě moc nepotěšila. Moc ochotný upřímně nebyl.

Chci se zeptat co bych měl tedy dělat. Určitě zajdu k jinému lékaři ať mi udělá test nejspíš.
Divím se, ze mi nezabraly antibiotika.

Odpověď:

Zdravím, mladý pane
no podle nálezu u partnerky – mycoplasma hominis – byste měl mít nejspíše stejný nález, což je ale divné, protože Doxyhexal na tuto infekci zabírá! Nelze vyloučit ještě jinou sexuálně přenosnou infekci. Radil bych Vám, nemít sex a dostavit se co, nejdříve  na spádovou venerologickou ambulanci, kde by jste se podrobil celkovému venerologickému vyšetření, které zahrnuje testování na celou škálu pohlavně přenosných infekcí.

S pozdravem

MUDr. Přemysl Procházka

Otázka:

Prosím nevíte co to jsou za pupínky nemůže to být nějaká pohlavní nemoc
Předem děkuji za odpověď a s pozdravem tqm22

Odpověď:

Dobrý večer,

nezlobte se, ale nikdy jsem to nedělal a ani nechci „dělat“ diagnozu podle fotek. Prostě si zajděte na kožní nebo spádovou venerologickou ambulanci, nebojte se toho, určitě Vám dobře poradí a hlavně pomohou.

S pozdravem

MUDr. Přemysl Procházka


MUDr. Přemysl Procházka odpovídá na vaše dotazy průběžně. Pokud máte také otázku, zašlete ji na: protisedi@protisedi.cz – vždy s předmětem PORADNA VENEROLOGIE. 

Neuvádějte žádné osobní údaje(!), nejlepší je anonymní e-mail.

Comments

comments

Vyhledat