Venerologická poradna: kondylomata

Sir Edward Burne-Jones: Phyllis and Demophoon, 1870  / Foto Birmingham Museums Trust
Sir Edward Burne-Jones: Phyllis and Demophoon, 1870 / Foto Birmingham Museums Trust

Venerolog MUDr. Procházka odpovídá na další dotazy našich čtenářů v naší anonymní venerologické poradně.

Otázka:

Dobrý den pane doktore,

moc prosím o reakci na mou otázku. Mám přítele, se kterym jsme chvíli. V podbřišku nad genitáliemi se mu udělaly bradavičky, jinde je nemá. Byl u dermatologa a ten konstatoval, že jsou to jen bradavičky. O kondylomatech se prý nezmiňoval. Myslíte, že jsem mohla tyto bradavice také chytit? Ještě jsme spolu sexuální styk neměli, jen mazlení a orální sex, kdy jsem se bradavic dotýkala minimálně, jelikož je jinde než na podbřišku nemá. Je také možné, že to vůbec genitální bradavice být nemusí, když o tom dr. Vůbec nehovořil? Pokud by to kondylomata byly, asi by mu doktor měl sdělit, že jsou pohlavně přenosné?

Moc děkuji za odpověď.

Hezky, den

Odpověď:

Hezký večer Terezo,

těžko se na Váš dotaz odpovídá, když jsem neviděl Vašeho partnera…

V každém případě na podobřšku se vyskytují kondylomata neboli genitální infekční bradavice velice často a radil bych Vašemu partnerovi, nechť se obrátí na specializovanou venerologickou ambulanci, kde dostane zcela jasnou diagnozu. do té doby bych se raději sexuálnímu partnerskému kontaktu raději vyhnul, přenos je bohužel možný i orálním sexem.

S pozdravem MUDr. Přemysl Procházka

 

 

MUDr. Přemysl Procházka odpovídá na vaše dotazy průběžně. Pokud máte také otázku, zašlete ji na: protisedi@protisedi.cz – vždy s předmětem PORADNA VENEROLOGIE. 

Neuvádějte žádné osobní údaje(!), nejlepší je anonymní e-mail.

Comments

comments

Vyhledat