Venerologická poradna: syfilis

Foto Kristina Tripkovic / Unsplash
Foto Kristina Tripkovic / Unsplash

Venerolog MUDr. Procházka odpovídá na další dotazy našich čtenářů v naší anonymní venerologické poradně.

Otázka:

Dobrý den pane doktore prosím jsem zoufalá moc prosím o radu. Jsem delší dobu imobilní,mám přítele 6let, mezitím jsme se na rok rozešly, já mela jednoho přítele a on mel styky, bohužel s pochybnými znamostmi, pote jsme se k sobě vrátily ale já jsem byla úplně šílená z toho ze jsem od něj mohla něco chytit, byla jsem na vyšetření syfilisu, to bylo negativní jinak krev celkové v poradku, nyní jak jsem na vozíčku tak mám ještě větší strach, jestli mi rozumite a ještě občas da napít třeba piva lidem které moc nezná minuly rok jsem přítele uspokojovala ústy, naposledy asi v prosinci minulého roku max. v lednu v období toho minulého roku jsem mela často nevolnosti a zvracela a bylo mi hodne zle bolesti hlavy bylo mi uplne na umreni doktoři mi na nic závažného nepřišly, ale vůbec nevim co mi vysetrovaly, byla jsem týden na interním oddělení, pote mi už špatne nebylo jestli si dobře vzpominam, nyní jsem 5mesicu v ldn, bohužel kvůli starším prolezeninam, které se vyléčili, ale během te doby co jsem byla dlouho a často na vozíčku, tak se mi udělala na žádném nova a špatné se hojí, celou dobu jsem se cítila úplně dobře az do toho předminulého čtvrtka, nyní v srpnu to mi začalo byt hrozné zle, strašně bolesti hlavy jakoby Vám nikdo drtil hlavu úplný tlak do oči jakoby se měly úplně vytlačit bolest v uších,citlivost na zvuk, paleni a svědění očí,pocení, a šílené psychické stavy jako bych mela zesilet,deprese,úzkosti,vztek,neklid,nervozita,motáni hlavy i v leze,pocit na zvracení,nesoustredenost,ztížené dychani,občas bušení srdce, vyrážka na obličeji ale ne na celém jen ve spodních částech obličeje bez teploty, druhy den v( pa)jsem si nechala udělat antig.test na covid neg.stále špatný stav, v UT pozitivní prasky na bolest nepomahaji ani neurol ani oxazepam vůbec nic před 3roky, jak jsem byla s tím jiným přítelem tak jsem se psychicky zhroutila kvůli jeho zbytečně žárlivosti, od te doby beru 2antidepresiva jedno ráno jedno večer,na úzkosti a jedno antipsychotikum ale nikdy ani jedinkrát za celou tu dobu jsem neměla tyto stavy úplně me to mění myšlení a chování jako ze jsem bezdůvodně vztekla nebo zacnu z ničeho nic brecet,takovy jako kdyz to nejsem ja,porad ty stavy k zesílení , jediné co si uvědomují je ze cca před 2mesici jsem pila s přítelem z jedné flasky, a chvilku jsme se libali ale také jsem pila asi dva dny předtím po kamarádovi který se kamarádi s bezdomovci prý to jsou chudaci a 2xs nimi pil vůbec me nenapadlo, ze by me to mohlo nějak ohrozit ale ničeho jiného si vědoma nejsem krevní obraz vyšel v poradku ale crp 20 trochu anemie ale jinak úplně vše v pořádku na neurologii me poslat nechtějí ani mi nechtějí udělat vyšetření na pohlavní nemoci.

Odpověď:

Dobrý den  vážená paní,

chápu Vaše obavy,  budu se Vás snažit uklidnit, myslím, že se nemusíte vůbec obávat pohlavní nemoci.  Ale pěkně po pořádku. Syfilis  se  přenáší  jen a pouze sexem, včetně tedy i orálního sexu  anebo krví z infikované jehly, například  od narkomanů. Inkubační doba této infekce  jsou tři měsíce a  tedy pokud jste na syfilis byla testována více jak tři měsíce od  posledního  sexu a byl výsledek negativní, tak jste v pořádku. Pokud si myslíte, že ten orální sex byl nebezpečný, tak se domluvte  s ošetřujícím lékařem který Vás má na starost v LDN, aby Vám testy zopakoval. Ale Ty vámi popisované příznaky nejsou vůbec charakteristické pro onemocnění syfilis, raději bych si nechal provést kompletní neurologické  vyšetření, navíc v rámci neurologického vyšetření je i  odběr krve na detekci protilátek proti syfilis.
Moc Vám, přeji dobré vyřešení svých zdravotních problémů
MUDr. Přemysl Procházka

MUDr. Přemysl Procházka odpovídá na vaše dotazy průběžně. Pokud máte také otázku, zašlete ji na: protisedi@protisedi.cz – vždy s předmětem PORADNA VENEROLOGIE. 

Neuvádějte žádné osobní údaje(!), nejlepší je anonymní e-mail.

 

 

Comments

comments

Vyhledat