Přivítejte Pana Prose

Foto: Jan Slavík
Foto: Jan Slavík

 

Divadelní spolek JEDL uvede v Centru DOX dvě představení inscenace Pan Pros v hlavní roli s Davidem Prachařem a Lucií Trmíkovou, která se odehrají 23. a 26.10.

Objevují se v ní muž a žena u konce svých sil na pobřeží moře. Čas se zastavil. Vynořují se jen útržky vzpomínek. Nelze zůstat, nelze odejít. Nelze mluvit, nelze mlčet. A pocity?

Beckettovská variace divadelního spolku Jedl. Jan Nebeský se po čtvrt století, kdy vznikla v Divadle Komedie jeho slavná inscenace Konec hry, vrací k Samuelu Beckettovi. Tentokrát jde o autorské uchopení jeho témat a motivů.

Při příležitosti 30. výročí úmrtí Samuela Becketta, fascinujícího dramatika, prozaika a nositele Nobelovy ceny za literaturu, Centrum DOX oslovilo divadelního režiséra Jana Nebeského, který se výrazně podílel na výjimečné éře Divadla Komedie v druhé polovině devadesátých let. Svou hloubkou pohledu na svět a realitu, svým porozuměním má Nebeský k  dramatikovi Beckettovi tak blízko jako málokterý český činoherní režisér. Nebeský svým výrazným tvůrčím rukopisem přetváří beckettovská témata a motivy do experimentální činohry s  názvem  Pan Pros  s  podtitulem  Slova, která mi nepatří, jež bylo v  prostorách Centra DOX uvedeno  v  premiéře 2. října 2019.

 

scénář: Lucie Trmíková
spolupráce na scénáři: Kristýna Nebeská
režie: Jan Nebeský
scéna: Anders Grønlien
kostýmy: Jana Preková
hudba: Aleš Březina
hudební spolupráce:  Clarinet Factory
hrají: David Prachař, Lucie Trmíková a Clarinet Factory

Lístky k dispozici: https://goout.net/cs/pan-pros/ezgrlre/

Foto: Jan Slavík

Comments

comments

Vyhledat