Venerologická poradna: zdravotní obtíže a negativní testy

Některé obtíže mohou souviset se zatěžováním organismu ve fitku / Foto Logan Weaver via unslash.com
Některé obtíže mohou souviset se zatěžováním organismu ve fitku / Foto Logan Weaver via unslash.com

Venerolog MUDr. Procházka odpovídá na další dotazy našich čtenářů v naší anonymní venerologické poradně.

Otázka:

Dobry den, mel bych otazku. Mel jsem nechraneny oralni styk, ja prijemce. Byl jsem na testech kapavky a chlamidie po 50 dnech. Testy byly negativni. Dale jsem byl na testech hiv syfilis po 70 dnech negativni. Chci se zeptat, boli me pri pohybu na leve strane u stydke kosti pak bolí těsně nalevo nad penisem a mam takovy divny pocit do leveho varlete, dale me boli zada a mozna i ledviny. Myslite si ze to muze byt ještě nejaka jina pohlavni nemoc? dekuji

Odpověď:

Dobrý den, orálním pasivním sexem se můžete nakazit chlamydiemi, kapavkou, žloutenkou a syfilis.  Ostatní sexuálně přenosné infekce nepřicházejí v úvahu.  Test  na kapavku a chlamýdie 50 dní od rizika je zcela dostačující, test  na syfilis by se měl zopakovat, aby  odběr krve byl minimálně 90 dní od rizikového sexu.  Vámi popisované obtíže mohou souviset spíše se zatěžováním organismu při sportu, například ve fitku, než na nákazu pohlavní nemocí.

MUDr. Přemysl Procházka

 

MUDr. Přemysl Procházka odpovídá na vaše dotazy průběžně. Pokud máte také otázku, zašlete ji na: protisedi@protisedi.cz – vždy s předmětem PORADNA VENEROLOGIE. 

Neuvádějte žádné osobní údaje(!), nejlepší je anonymní e-mail.

 

Comments

comments

Vyhledat