Vernisáž výstavy The War Within / Interní vojna se blíží

Výstava The War Within / Interní vojna představí novou i starší tvorbu ze série “The War Within” turecké, v Praze žijící umělkyně Özlem Akin.

Převážně skulpturální série děl tvořených kombinovanou technikou je inspirována mrzutou situací ve světě, vyjadřuje autorčino rozhořčení nad vzrůstajícím neklidem a autoritativními tendencemi mnoha státních představitelů.

TISKOVÁ ZPRÁVA:

Özlem Akin v galerii ARTERY 25. září v 18.00 představí nová i starší díla ze série Vnitřní boj (v originále The War Within). Výstava potrvá do 28.10. 2018. Jedná se o expozici převážně skulpturálních děl se silným politickým nábojem, v autorčině tvorbě se zrcadlí odsudek autoritativních tendencí mnoha světových režimů, celý koncept souboru odráží populistické hody na politickém kolbišti v posledních letech. Celá série „Vnitřní boj“ svým názvoslovím odkazuje k používaným i zneužívaným frázím, jedná se o hru se slovy jež se vyskytují nejen v ústavách lokálních i světových mocností, ale i v médiích a politických kampaních. Sjednocujícím prvkem je kritika autoritářských praktik tiše akceptovaných mlčící většinou.

ARTERY si klade za cíl programově odmítat myšlenku galerie jako sterilního prostoru či skladu s uměním. Snaží se spíše navodit atmosféru obývacího pokoje, umožnit návštěvníkům trávit volný čas v inspirativním prostoru, předat dovednosti používané pro výrobu vystavovaných děl v rámci různých kurzů a propagovat naše domovské město s pomocí autorských suvenýrů.

Pro více informací jsme Vám k dispozici osobně na kontaktech uvedených v hlavičce, případně na našich účtech na facebooku a instagramu:

facebook.com/arteryprague 

instagram.com/arteryprague

 

Galerie ARTERY je otevřena každý den s výjimkou neděle od 13 do 21 hodin.

 

THE WAR WITHIN / INTERNÍ VOJNA

Artery

Gorazdova 9, Praha 2

25. září v 18:00 až 23:00

FB událost

Comments

comments

Vyhledat