Vertikální videa jsou stále populárnější, Samsung podporuje tento trend otočným televizorem The Sero

Samsung The Sero
Samsung The Sero

Půldruhé miliardy uživatelů na celém světě používá sociální síť TikTok, jež je založena na krátkých vtipných videích natočených vertikálně. Trend natáčení mobilem na výšku je patrný i na dalších sociálních sítích a všichni se mu postupně přizpůsobují. Ostatně, podle aktuálního Social Media Trends Reportu české společnosti Socialbakers například na Facebooku, kde je stále 70 procent videí zveřejňováno v horizontální poloze, byla kratší videa do 30 sekund dosledována spíše v okamžiku, kdy byla vertikální. Samsung tomuto trendu vychází vstříc speciálním otočným televizorem The Sero, který je na českém trhu dostupný za doporučenou cenu 39 990 Kč.

„Hlavní nevýhodou sledování vertikálních videí na chytrých televizorech je úspora dvou třetin prostoru, který jinak zabere obraz na šířku. U lifestylového televizoru The Sero to nehrozí, protože dokáže sám rozpoznat, zda je video vertikální nebo horizontální a podle toho natočí obrazovku,“ říká Michal Forejt, ředitel divize spotřební elektroniky ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. „Otočit obrazovku je možné buď dálkovým ovladačem, nebo natočením kompatibilního mobilního telefonu, který je spárovaný s televizorem. Vertikální poloha je vhodná nejen pro přehrávání videí, ale i pro používání mobilních aplikací a sociálních sítí,“ dodává.

 

Kvalitní obraz a unikátní chytré funkce

Obrazovka televizoru The Sero využívá technologii QLED, která nabízí největší škálu barev, úplnou černou i chytré přepočítávání obsahu v nižším rozlišení do kvality Ultra HD/4K. Funkce Easy Tap umožňuje jedním poklepáním na rám televizoru zobrazit obsah z mobilního telefonu na obrazovce TV. Pokud posloucháte muziku nebo sledujete video na vašem telefonu, Tap View je přehraje na The Sero v několika sekundách. Aplikace SmartThings zase usnadní přechod od sledování filmu na smartphonu třeba v MHD k pokračování na obrazovce The Sero po návratu domů. A to jak na mobilních telefonech s Androidem, tak s iOS. AirPlay 2 navíc umožňuje přehrávat obsah z mobilních zařízení Apple.

The Sero představuje další z řady designových televizorů od Samsungu vedle modelů The Frame, který se dokáže proměnit v umělecký obraz, The Serif se speciálním širokým rámem a unikátními nožkami či The Terrace pro venkovní instalaci na zahradní terase. Obrazovka je umístěna na speciálním vyztuženém držáku, který obsahuje motor pro přetáčení z vertikální do horizontální polohy a naopak. Pro lepší přesun televizoru je možné k The Sero dokoupit i speciální kolečka.

 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.

Comments

comments

Vyhledat