Víc než obvyklý standup – Foil Arms and Hog jsou vtipní pozorovatelé světa kolem nás

Pokud čas od času zabrousíte na sociální sítě, zákonitě jste narazili i na tvorbu trojice Sean Finegan, Conor McKenna a Sean Flanagan. A protože na tyhle stránky chodíme všichni, není se čemu divit, že počet zhlédnutí skečů tohoto irského komediálního fenoménu už přesáhnul jednu miliardu.

Trojice kamarádů se ve svých krátkých výstupech věnuje těm nejobyčejnějším situacím, ovšem s neobyčejným smyslem pro humor. I těm nejbanálnějším situacím totiž dokáží dát nečekaný a hlavně zábavný twist. Foil Arms and Hog vystoupí 22. listopadu 2023 v Divadle Broadway. Vstupenky (780–980 Kč) budou k dostání od 25. ledna na fource.cz a u prodejců GoOut a Ticketmaster.

Foil Arms and Hog si utahují z rodinných vztahů, dokáží si hrát se světovými jazyky i národnostními stereotypy a přestože je jejich humor místy docela ostrý, v jádru je jejich poetika vlídná a laskavá. Poťouchlost tak dokáží najít i v těch nejtěžších situacích. Kromě online prostředí jsou ale Foil Arms and Hog doma i na pódiích. V domovském Irsku, ale i Velké Británii, USA, Německu či Austrálii odehráli za bezmála deset let své existence množství vystoupení, opakovaně je pozval i renomovaný Edinburgh Fringe Festival.

Finegan, McKenna a Flanagan, kteří na svém kanálu zveřejňují každý týden alespoň jeden nový skeč, se potkali na univerzitě, jak ale víme už od dob Monty Pythonova létajícího cirkusu, akademická půda neznamená akademický humor. A tak dokáží Foil Arms and Hog oslovit doslova každého, aniž by to ale zavánělo kompromisem. A navíc si u toho pořád uchovávají ducha kamarádské zábavy.

Comments

comments

Vyhledat