Vídeň bude hostit knižní veletrh Buch Wien 19

foto: © BUCH WIEN
foto: © BUCH WIEN

BUCH WIEN – mezinárodní knižní veletrh a největší rakouský festival četby představí do 6. do 11. listopadu na 9 pódiích a více jak 30 místech po celé Vídni knižní novinky, autorská čtení, autogramiády a diskuze. To vše se bude točit kolem oblíbeného média knihy. 

Organizátoři veletrhu, na kterém se budou prezentovat stovky autorů, si přichystali na 400 programových bodů, které jsou určeny milovníkům čtení všech věkových skupin. Akci odstartuje Dlouhá noc knih 6. listopadu v 18:00 hodin. Beletristika, krimi, naučné knihy, kuchařky či špičková světová literatura – to vše nabídne veletrh BUCH WIEN. Program pro děti a mládež láká rovněž mladé čtenáře na workshopy, autorská čtení a knižní dílny. 

Udílení ceny a party
Během mnoha akcí, které na veletrhu proběhnou, si jistě přijde každý na své – tipem může být udílení Rakouské knižní ceny a Ceny za knižní debut či předávání Ceny Lea Perutze ve vídeňské městské knihovně na radnici jako zvláštní high-light vídeňského týdne knihy. V rámci oficiálního zahájení veletrhu – Dlouhé noci knih – se návštěvníci mohou těšit na koncert, otevření výstavy na výstavišti, setkání se známými autory a miláčky čtenářského publika. I letos bude na programu knižní party BUCH-PARTY se vstupem zdarma. 

Přijede Köhlmeier, Moretti nebo Bossong
V rámci malé ochutnávky toho, na jaké literární hvězdy se může publikum těšit již při zahájení veletrhu během Noci literatury, jsou například osobnosti jako Vea Kaiser, Michael Köhlmeier nebo Tobias Moretti. K autorům, kteří se v rámci autorských čtení objeví na festivalových pódiích po celé Vídni, patří Bernhard Aichner, Juri Andruchowytsch, Nora Bossong, Doris Knecht, Reinhold Mitterlehner, Claudia Rossbacher a Stefan Verra. Další jména účastnících se spisovatelů budou zveřejněna během tiskové konference 24. září. 

BUCH WIEN: 6. – 10. listopadu 2019, Messe Wien, hala D
Dlouhá noc knih: 6. listopadu 2019, 18:00
 www.buchwien.at 

Comments

comments

Vyhledat