Vítězem XII. ročníku mezinárodní soutěže Jugend debattiert international se stal student z Ukrajiny

Účastníci Jugend Debattiert International Se Slovenským Prezidentem Andrejem Kiskou, foto pořadatel akce
Účastníci Jugend Debattiert International Se Slovenským Prezidentem Andrejem Kiskou, foto pořadatel akce

XII. ročník mezinárodní soutěže Jugend debattiert international zná své vítěze. Zástupkyně České republiky v konkurenci 2.500 studentů z 12 zemí vybojovaly nádherné druhé a třetí místo

 

Jediná německojazyčná debatní soutěž ve střední a východní Evropě zná vítěze svého XII. ročníku. Stal se jím Yarema-Luka Yelenko z Ukrajiny. Zástupkyním České republiky patří pomyslné stříbrné a bronzové mediale, které získaly v konkurenci více než 2.500 účastníků z dvanácti evropských zemí.

Právě skončené mezinárodní finále Jugend debattiert international bylo vyvrcholením celého soutěžního roku. V Bratislavě bylo tento týden pod záštitou slovenského prezidenta Andreje Kisky přívítáno 24 nejlepších studentských debatérů z 12 zúčastněných zemí, tedy z České republiky, Běloruska, Bulharska, Estonska, Litvy, Lotyšska, Polska, Ruska, Slovinska, Slovenska a Ukrajiny. Ze čtyř studentů, kteří se v mezinárodní kvalifikaci a v semifinále rétoricky nejlépe prosadili, vzešle jako vítěz Yarema-Luka Yeleyko z ukrajinského Lvova.

Pořadí vítězů:

  1. Yarema-Luka Yeleyko, 28. škola Lvov (Ukrajina)
  2. Denisa Ivanovová, Deutsche Schule Prag (Česko)
  3. Jana Nguyenová, Gymnasium Matýaše Lercha Brno (Česko)
  4. Kamil Polański, LO XIII Štětín (Polsko)

 

Další informace k soutěži, tiskové zprávy a fotografie jsou k dispozici na stránkách www.jugend-debattiert.eu.

Jugend debattiert international – soutěž ve střední a východní Evropě je společným projektem Goethe-Institutu, Stiftung „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft“ (Nadace „Vzpomínka, odpovědnost a budoucnost“), Gemeinnützige Hertie-Stiftung (Obecně prospěšná nadace Hertie) a Zentralstelle für das Auslandsschulwesen (Centrála pro zahraniční školství).

 

Comments

comments

Vyhledat