Vladimir 518 bude hlavní hvězdou Kampus Festu

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

foto: pořadatel akce

Kampus Dejvice se v úterý 2. října 2018 promění ve velký studentský festivalový areál. Hvězdná jména české scény jako Vladimir 518, Lazer Viking nebo The Paranoid lákají všechny studenty místních fakult: budoucí architekty, kněze, strojaře, elektrotechniky, stavaře i chemiky. Kampus Fest 2018 – studentský festival pivovarnictví – nabídne nabitý hudební program na dvou podiích před Národní technickou knihovnou a v Technické ulici, prezentace studentských spolků, stánky s delikatesami a celkem 18 minipivovarů! Vstup na akci je zdarma. Více informací na kampusfest.cz.

Studentský festival Kampus Fest si dává za cíl spojit místní studenty napříč fakultami. Celodenní slavnost bude probíhat v úterý 2. října od 15:00 až do ranních hodin, kdy skončí společnou afterparty v Dejvické Klubovně. Hlavní hvězdou hudebního programu je Vladimir 518, jeden z nejdéle působících rapperů na české hip hop scéně, člen skupiny PSH, zakladatel labelu a nakladatelství BiggBoss. Festivalové návštěvníky také roztančí například excentrický zpěvák a kytarista Lazer Viking, rocková čtyřka The Paranoid ze Slovenska nebo hradečtí The Atavists. Doprovodný program nabídne prezentaci studentských spolků, pivní jógu, exkurzi do Výzkumného pivovaru VŠCHT, ochutnávku piv celkem 18 minipivovarů a nespočet delikates. Celodenní akcí studenti uzavřou letošní festivalovou sezónu.

Kampus Dejvice je největší pražský vysokoškolský kampus, centrum pražských technických škol, kde se nachází i jedna z nejvýznamnějších oborových knihoven – Národní technická knihovna. Mezifakultní akce jako je Kampus Fest zatím nemá obdoby. Organizátorem akce je Vysoká škola chemicko-technologická a její studenti s podporou všech institucí (ČVUT, NTK, ÚOCHB AV, KTF UK, MČ P6). VŠCHT se rozhodla spojit festival také se svou doménou – pivem. Připravuje totiž na praxi většinu českých sládků. Proto sezvala sládky nejlepších českých minipivovarů, aby zajistili na festivalu ochutnávku svých piv. Festivalu se zúčastní celkem 18 pivovarů, včetně místního dejvického Lachouta. Kampus Fest má také svého patrona – Karla Napoleona Ballinga. Tento český chemik, vynálezce stupňového značení piva, světově významný pivovarník, zakladatel první technické knihovny v českých zemích, je společným jmenovatelem pro několik významných institucí v dejvickém Kampusu – osobnost společná pro VŠCHT, NTK i ČVUT.

Festival organizuje VŠCHT Praha ve spolupráci s Nerudný Fest.cz a 4Students.

Comments

comments

Vyhledat