Vladimir 518 provede Drobné korekce v galerii Ex Post

Ve středu 23. února 2022 se v 18:00 v galerii Ex Post (Příčná 1, Praha 1) uskuteční vernisáž audiovizuální instalace Vladimira 518 s názvem Drobné korekce. Objektová instalace bude k vidění v pravidelném denním programu s osobní výtvarnou performance do 2. března 2022.

„Všechny objekty, které jsou na výstavě prezentovány (ve videu i v samotné instalaci), jsem nasbíral v průběhu roku 2021 v uzavřené pražské továrně Zlíchovský lihovar. Mrtvé tělo této fabriky jsem byl neplánovaně nucen sledovat posledních deset let z okna svého ateliéru v MeetFactory. Měsíc za měsícem se propadávalo samo do sebe, a více než účelovou kompozici staveb začínalo spíše připomínat prapodivnou periferní krajinu. Skrze SVÁ okna jsem viděl pomalou zkázu JEHO základních konstrukcí.

Přesný obraz vlastního nechutenství.

Náhodným řízením osudu jsem později vlezl přímo do tělesných útrob továrny, a začal se jako zástupce nějakého hmyzího pohřebnického druhu prohrabávat materiálem pod jejími zborcenými žebry. Rozvrzané kosterní výplně schodišť. Zakyselená tma. A objekty. Sekvence objektů. Jako kdybych popoběhnul. Já? Nebo někdo v minulosti. Od roku 2000 je tento organismus mrtvý a na každé věci je to velice dobře patrné.

Gauče, stoly, židle, stroje, etikety, filtry, kýble, psací stroje, žárovky, prsty a klouby, kolena, peptony, regulátory, odstředivky, neony.“

— Vladimir 518, úryvek z textu k instalaci Drobné korekce

 

https://www.facebook.com/events/1650873875257339?mc_cid=1685600bbc&mc_eid=19c4f3cea2

Comments

comments

Vyhledat