Vnitrobloky opět ožijí blešími trhy

V osmi vnitroblocích v různých částech Prahy proběhnou v sobotu a v neděli 20.- 21. května 2023 sousedské bleší trhy. Pokud milujete třídění, nakupování, objevování pokladů, chcete potkat lidi z okolí nebo pouze nakouknout do vnitrobloků, které možná zatím jen míjíte – vydejte se do jednoho ze zapojených vnitrobloků. Nakupovat můžete výhradně předměty z druhé ruky, jako je oblečení, doplňky, věci do domácnosti, knihy, hry, dětské hračky a jinou  veteš. 

Akce otevírá osm typově různých, krásných vnitrobloků, které vytvoří scénu pro udržitelné nakupování, podpoří setkávání lidí všech generací a utužování místních komunit. „O bleší trhy je mezi pražany zájem, prodávající kapacity se naplnily. Prodeje z druhé ruky, různé směny a tzv. garage sales, které se těší velké oblibě v sousedním Německu i jiných zemích, získávají na popularitě i u nás“, říká Barbora Týcová z organizace Bieno.

„Lidé chodí na blešáky pro levné nákupy i pátrat po kuriozitách“, potvrzuje spoluorganizátorka Iva Köhler alias Sběratelka věcí. „Největším zážitkem však bývá samotná návštěva podobného trhu. Potkáte tu prostě spřízněné duše: lidi, kteří rádi třídí, nadšence pro ekologii, hledače pokladů… to vytváří neopakovatelnou atmosféru, kterou v nákupním centru nezažijete.“

V každém ze zapojených vnitrobloků návštěvníky čekají desítky prodejců a také doplňkový program, který pomáhají připravovat místní obyvatelé a organizace. Ve Velfíkově se můžete těšit třeba na výrobu originálních papírových vaků, Na Bělidle se bude sázet do obalů od vajíček, v Radhošťské lze zakusit zážitek bezobalového nakupování a Soběslavská nabídne například hry pro děti nebo dýdžeje. Místní podniky a kavárny budou prodávat občerstvení. Pro návštěvníky je vstup zdarma.

Akci pořádají spolek Bieno, který pomáhá již sedm let oživovat pražské dvory a vnitrobloky spolu s místními komunitami, a Sběratelka věcí, která s heslem #smrtminimalismu organizuje již několikátým rokem bleší trhy Nuselské Blešky.

Do jakých vnitrobloků a kdy se můžete na bleší trhy vydat:

Sobota 20. května 2023 Neděle 21. května 2023
Praha 5: Na Bělidle 34 – sobota 10:00 – 14:00

Praha 7: U Průhonu 46 – sobota 10:00 – 14:00

Praha 4: Pod Vyšehradem – sobota 13:00 – 17:00

Praha 8: Za Poříčskou bránou 7 – sobota 13:00 – 17:00

Praha 3: Radhošťská 18 – neděle 10:00 – 14:00

Praha 3: Soběslavská 37 – neděle 13:00 – 17:00

Praha 6: Velflíkova – neděle 13:00 – 17:00

Praha 10: Aldašínská – neděle 13:00 – 17:00

Více informací o akci najdete na www.vnitrobloky.cz/blesitrhy nebo na FB Události https://fb.me/e/3el0AFxWp.

Comments

comments

Vyhledat