VOCAL – NOC ZPĚVAČEK představí šest zajímavých českých a slovenských interpretek

Po obrovské vlně zájmu z minulého roku se i letos v Praze uskuteční hudební festival VOCAL – NOC ZPĚVAČEK navazující na bohatou tradici projektu Vokalíza Jany Koubkové.  Večer plný emocí a talentu, kde se představí šest zajímavých českých a slovenských interpretek, bude zahájen 20.4.2024 v pražském klubu Jazz Dock. 

Hudební festival VOCAL – NOC ZPĚVAČEK založila etablovaná pražská zpěvačka Petra Ernyeiová v roce 2023 s myšlenkou každoročně během jednoho koncertního večera představit posluchačům šest ženských hudebních osobností české a mezinárodní scény. Během druhého ročníku v klubu Jazz Dock zazpívají Yvonne Sanchez, Marta Marinová, Veronika Vítová, Jana Orlická, Gabriela Vermelho a letošní objev Pavla Baráková.

Jeden večer, šest nezaměnitelných ženských hlasů

“Žánrově pestrý a ojedinělý koncert je oslavou a propagací ženského zpěvu mezi širokou veřejností. Chceme českému publiku představit výjimečné vokalistky a objevit pro posluchače nové talenty,” vysvětluje Petra Ernyeiová. Koncert slibuje unikátní zážitek pro všechny milovníky živých vystoupení. Dramaturgie tříhodinového večera prezentuje interpretky tak, jak je jejich posluchači možná neznají, s písněmi ve speciálně upravených aranžích připravených právě pro tento večer. Doprovod zpěvačkám zajistí čtveřice zkušených instrumentalistů – Ondřej Kabrna, Adam Tvrdý, Rasťo Uhrík a Dano Šoltis. Součástí festivalu je i odpolední pěvecký workshop pro veřejnost vedený zkušenými hlasovými lektorkami Petrou Ernyeiovou a Mirkou Novak.Těšit se tak můžete i na vystoupení účastníků pěveckého workshopu, kteří v průběhu večera představí své dovednosti na scéně,uvádí  Petra Ernyeiová.

Oslava ženského zpěvu

VOCAL – NOC ZPĚVAČEK přímo navazuje na tradici projektu Vokalíza, který probíhal každoročně v Praze v letech 1981 – 2000. Duší tohoto pravidelného setkávání jazzových, bluesových a rockových hudebníků byla legenda české jazzové scény Jana Koubková, která je dnes čestnou patronkou festivalu. “Nabitý program bude ochutnávkou nejen hudby různých žánrů, ale i talentu, zkušeností, autorské hudby a osobité interpretace, která nechá nahlédnout do širokého spektra ženského hudebního světa,” říká o festivalu Petra Ernyeiová, která bude posluchače celým večerem provázet. 

Více informací o festivalu najdete na facebookové stránce “Hudební festival Noc ZpěvačekPředprodej vstupenek na koncert i workshop je spuštěn na webu Jazz Docku  

Comments

comments

Vyhledat