Vodafone a eSuba hledají nové profesionální hráče League of Legends

foto: esubaacademy.cz
foto: esubaacademy.cz

eSuba je nejznámější profesionální česká gamingová organizace. Cílem společné výzvy Vodafone a eSuby je sestavit nový League of Legends tým (tzv. eSuba Vodafone Academy), vychovat nové profesionální hráče a ukázat, že profi gaming je plnohodnotné zaměstnání a sportovní disciplína. 

Gaming je nejrychleji rostoucí sportovní odvětví. Mluví se dokonce o zařazení gamingu do programu Olympiády. Profesionální hráči jsou již zaměstnáváni v mezinárodních týmech, jejich platy raketově rostou a jsou to skutečné celebrity mezi mladými. Zároveň se ale připravují jako sportovci – mají trenéry koordinace a kondice. 

Výběr hráčů bude probíhat v kvalifikačních online turnajích a vyvrcholí na několikadenním “offlinovém” soustředění, který u finalistů prověří nejen herní dovednosti, ale také mentální odolnost a fyzickou připravenost. Členové Academy týmu získají exkluzivní kontrakt na 6 měsíců, zavítají na Intel Extreme Masters do Katowic a vyzkouší si plnohodnotné zázemí a fungování uvnitř organizace eSuba.

Výchova mladých talentů je jedním ze základních kamenů každého sportu. Naším dlouhodobým cílem je přispívat k rozvoji lokálního gamingu a jsme proto potěšeni, že se Vodafone rozhodl podpořit náš projekt eSuba Academy. Máme nyní možnost ukázat všem mladým hráčům, že jejich vysněným Future Jobem může být i profesionální gaming,” okomentoval nově vzniklý projekt majitel eSuby Ladislav Dyntar.

Radek Hanzlík, specialista plánování značky a komunikace společnosti Vodafone říká: „Vznik Academy teamu ve spolupráci s eSubou je součástí našeho dlouhodobého projektu #jetovtobě, jehož cílem je motivovat mladé lidi v tom, aby dělali, co je skutečně baví, i přes případné počáteční neúspěchy. Letos v rámci kampaně Future Jobs navíc mladým lidem dáváme možnost vyzkoušet si 4 povolání budoucnosti a pro-gamer je jedním z nich

Veškeré další důležité informace, harmonogram, pravidla a další naleznete na oficiálních stránkách projektu http://esubaacademy.cz

Comments

comments

Vyhledat