Výstava FRAGILITÉS je prodloužena, vstup i katalog jsou zdarma

fragilités: Edith Dekyndt, Kapwani Kiwanga, Michael Armitage. © Galerie Rudolfinum, foto: Martin Polák
fragilités: Edith Dekyndt, Kapwani Kiwanga, Michael Armitage. © Galerie Rudolfinum, foto: Martin Polák

Výstavu fragilités v Galerii Rudolfinum můžete navštívit až do neděle 29. ledna Určitě Vás potěší, že katalog k výstavě mají návštěvníci volně k dispozici, dostávají ho zdarma v galerijním obchodě. Volný je také vstup na výstavu i doprovodný program s výjimkou Ateliérovek.

Pokud máte anglicky hovořící přátele, přiveďte je na poslední komentovanou prohlídku v angličtině, tentokrát se spolukurátorkou výstavy Elenou Sorokinou, ve čtvrtek 12. ledna od 18:00.

Kreslení a trocha meditace – i tak je možné popsat Ateliérovku pro děti v Artparku v neděli 15. ledna od 14:00. Kreativní workshop se tentokrát inspiruje dílem české umělkyně Anny Zemánkové, jejíž kresby jsou součástí výstavy fragilités.

V neděli 22. ledna od 14:00 se můžete s dětmi, nebo i sami, naposledy vypravit do Spícího města, instalace českého umělce Dominka Langa, a zaposlouchat se do příběhů klasických českých pohádek.

Program k výstavě fragilités se uzavře ve čtvrtek 26. ledna, kdy návštěvníky od 18:00 naposledy výstavou provede během komentované prohlídky její spolukurátorka Silvia Van Espen.


 

fragilités, Galerie Rudolfinum

20. 10. – 29. 1. 2023

Výstava spojuje několik generací, z nichž nejstarší je zastoupena díly Louise Bourgeois, Marii Bartuszové, Gety Brătescu a Aliny Szapocznikow, které propojuje síť spojitostí. Smyslná, hloubavá a transformativní křehkost v jejich tvorbě přináší alternativy k dominantním představám o lidském těle jakožto celistvé a integrované entitě. 

Comments

comments

Vyhledat