Vydavatelská smršť z Polí5 pokračuje

Rozmłyn - Holiday Wars
Rozmłyn - Holiday Wars

Na podzim se sbírají plody, Nejinak je tomu u vydavatelství Polí5. Nedávno vyšlo LP Květů, druhé CD Alen, a Duo Kyšperského s Pilgrem, nyní vyjdou tři tituly, které by neměly vyjít vaší pozornosti, protože o mnohých jistě ještě uslyšíte i v příštích letech:

Tom Braun – Butterflies on Acid
EPP 226, digital download


Sólové album výtvarníka a multiinstrumentalisty Tomáše Brau na známého třeba z kapely Ploy. Mnohovrstevnaté ambientní nálady s využitém looperu, několika nástrojů, hlasu, ale i atmosféra severočeských sudet, kde nahrávka vznikla v kombinaci s deníkovými texty vytváří hudebníkovu výpověď.
https://poli5.bandcamp.com/album/butterflies-on-acid

Chapadla – Keď si já zaspievám
EPP 221, digital download

Kapela původně vznikla v roce 2018 jako krautrockové instrumentální trio, ale postupně se rozrostla na sextet hrající osobité psychedelicky rockové úpravy slovenských a českých lidových písní. Zacházení s lidovou hudbou tímto způsobem je ve světě vlastně běžný jev, na domácí scéně však působí Chapadla jako zjevení, jako protipól třeba Čechomoru. Album smíchal Tomáš Procházka z B4.
https://poli5.bandcamp.com/album/ke-si-j-zaspiev-m

Rozmłyn – Holiday Wars
EPP 225-4, kazeta (limitovaná edice číslovaných 70ks), digital download
Do stáje Polí5 tentokrát zavítali neomylnou přitažlivostí bratři Poláci – experimentální projekt dvou kapel (Rozwód, a Młyn) s novým  názvem  Rozmłyn. Mladí nabušení postjazzoví muzikanti mají co říci i  silné české improvizační scéně.
https://poli5.bandcamp.com/album/holiday-wars

Comments

comments

Vyhledat