Vydejte se do plzeňských Loosových interiérů

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Období první republiky lze s trochou nadsázky popsat jako výkladní skříň českých dějin. Poválečná euforie i rozmach průmyslu se odrazily v architektuře, kultuře i módě. Plzeňské Loosovy interiéry bezesporu patří k architektonickým skvostům té doby, a tak je na místě využít jejich zázemí a vrátit se společně do časů, kdy dámy denně chodili pouze v rukavičkách a pánové se chovali jako gentlemani.

V rámci Plzeňských oslav 100. výročí vzniku Československa bude interiér bytu manželů Krausových v Bendově 10 od dubna až do konce roku 2018 hostit pestrý seriál tematicky zaměřených kulturních akcí. Těšit se můžete například na přednášky věnované prvorepublikové architektuře a módě, divadelní představení i speciální komentované prohlídky.

Plzeňské Loosovy interiéry jsou pravidelně přístupné na třech prohlídkových trasách. V letní turistické sezoně (duben – říjen) je možné se zúčastnit komentovaných prohlídek každý pátek, sobotu a neděli. Semlerova rezidence bude pro návštěvníky přístupná pouze do 13. května. Poté se na dva roky uzavře kvůli plánované rekonstrukci. Od dubna do června se navíc hned třikrát návštěvníkům otevře běžně nepřístupný interiér bytu Huga Semlera na Klatovské 19.

Aktuální informace k programu a rezervace vstupenek na www.adolfloosplzen.cz.

Program:

24.5. – Přednáška T. G. Masaryk a některé jeho myšlenky v tvorbě Franka Weniga Jitky Bílkové  (od 18 hodin, Bendova 10)
24.6. – Komponovaná kostýmovaná prohlídka Chceme byt od Loose (od 18 hodin, Bendova 10)
24.6. – Přednáška Příběh módy II. Mileny Hasalové (od 18 hodin, Bendova 10)
24.6. – Komentované prohlídky bytu Huga Semlera u příležitosti Evropského dne židovské kultury (po celý den, Klatovská 19)

Vstupenky je nutné zakoupit předem v Turistickém informačním centru vedle radnice nebo online prostřednictvím webu Adolf Loos Plzeň.

Comments

comments

Vyhledat