Vyhledávání na Seznamu dominovala Ester Ledecká

Photo by Karsten Winegeart on Unsplash
Photo by Karsten Winegeart on Unsplash

Olympiáda tradičně vzbuzuje velký zájem Čechů, který se odráží na růstu počtu hledaných výrazů v Seznam.cz Vyhledávání. To alespoň jednou měsíčně používá každý druhý Čech. Tentokrát vykazují hlavní vyhledávané výrazy dokonce pětkrát vyšší hledanost než u minulých olympijských her, které proběhly v létě v Tokiu. Podobné nicméně zůstává vnímání olympiády českou veřejností ‒ zájem se soustřeďuje na probíhající soutěže, konkrétní sportovce a jejich výsledky, naopak kontroverzní témata spojená s pořadatelskou zemí či koronavirovými opatřeními Češi příliš neřeší.

„Zájem Čechů o olympijské hry v Pekingu se ve vyhledávaných výrazech na Seznam.cz projevil ještě před zahájením olympiády. Související výrazy se nyní pravidelně objevují mezi tzv. trending topics – v nabídce ‚Právě se hledá‘ na naší domovské stránce. Za zvýšenou hledaností výrazů spojených s olympiádou mohou být známí sportovci, o které se lidé zajímají i v době, kdy zrovna nezávodí. O to víc jsou pak hledanější, když začne olympiáda,“ říká Ondřej Šmejkal, datový analytik Seznam.cz.

Probíhající hry v Pekingu, podobně jako letní olympiáda v Tokiu, vzbudily u Čechů zájem o sporty, které dříve sledovali spíše okrajově. Největší hvězdou z hlediska vyhledávaných sportů se tak letos stal curling, který v prvním týdnu olympiády překonal v počtu vyhledávání divácky atraktivní stálice, jakými jsou hokej či biatlon. Ondřej Šmejkal k tomu říká: „Češi se s tímto sportem zjevně nově seznamují, jednou z nejhledanějších variant dotazu vyhledávání je ‚curling pravidla‘.“

Stejně jako na samotných hrách v Pekingu, i Vyhledávání na Seznam.cz zcela dominuje Ester Ledecká. Umístila se na první příčce nejen mezi hledanými sportovními osobnostmi, její jméno je i vůbec nejhledanějším výrazem souvisejícím s probíhající olympiádou. Za ní následují další známí čeští sportovci, mezi které patří Šárka Pančochová a Martina Sáblíková, čtvrtá je s odstupem Markéta Davidová.

Zdroj: Data Seznam.cz Vyhledávání.

 

Comments

comments

Vyhledat