Využijte vstupů zdarma během Muzejní noci v Liberci a dalších městech pod Ještědem

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou / Foto Johana Antošová
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou / Foto Johana Antošová

V pátek 19. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne totiž oblíbená Muzejní noc! Kromě nočních prohlídek se návštěvníci mohou těšit na tradičně pestrý doprovodný program.

„Muzejní noc pod Ještědem je součástí Festivalu muzejních nocí a volně navazuje na oslavy Mezinárodního dne muzeí, který se slaví po celém světě vždy 18. května“, informuje Milada Valečková, ředitelka jabloneckého muzea skla a bižuterie. „Pokud nám bude počasí přát, oživíme amfiteátr v parku u muzea pohádkou pro děti i dospělé v podání Rudy Hancvencla. Na terase u skleněné přístavby bude umístěna tvůrčí dílna s pískováním motivů na sklenice pod vedením Daniely Divišové“, uvedla Marie Víšková, která je v muzeu hlavní organizátorkou akce. V případě nepříznivého počasí bude program přesunut do budovy muzea. V muzejním ateliéru bude probíhat tvůrčí dílna s výrobou originálního náramku s knoflíky. Návštěvníci si také mohou vyzkoušet kvíz s názvem „Třicítka“ připomínající výročí vzniku samostatné České republiky a také České mincovny. Ta jim za správné vyplnění věnuje pamětní medaili.

Otevírací doba Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou v rámci Muzejní noci pod Ještědem  je od 18 do 23 hodin. Doprovodný program končí ve 22 hodin. 

Vstup je zdarma, stejně jako ve čtvrtek 18. 5. u příležitosti Mezinárodního dne muzeí, a to od 10 do 17 hodin. 

Po oba dny budou moci návštěvníci dobrovolně přispět na sbírku pro ukrajinská muzea.

Kompletní program Muzejní noci najdete na webu muzea www.msb-jablonec.cz, u fb události a v tištěné verzi přímo v muzeu.

Comments

comments

Vyhledat