Vyzkoušeno: Čistička vzduchu Dyson Pure Cool Me

foto Dyson
foto Dyson

Dyson Pure Cool Me je moderní přístroj do domácnosti, který slouží k čištění vzduchu a příjemnému ovávíní uživatele. Podívali jsme se mu na zoubek.

 

Co to je:

Čistička vzduchu, která může být díky mnoha stupňům nastavení zdrojem silnějšího i slabšího proudu čistého vzduchu.

foto Dyson

Co to dělá:

Pure Cool Me nasává plyn a drobné částice a zachytává je do dvojvrstvého filtru. Z nastavitelné kupole v horní části přístroje pak proudí konstatní proud vzduchu.

Pro koho to je:

Čističky vzduchu si obecně často pořizují alergici, ale nastavitelný proud čistého vzduchu ocení každý. Ať při práci v home office, nebo při odpočinku. Blížící se teplé počasí vyvolá touhu po nějakém tom zdroji vánku u většiny lidí. Vzduch není technicky vzato ochlazován – nejde o klimatizaci – ale jeho proudění je velmi osvěžující.

Pokud jste technický nadšenec, chcete, aby vaše domácnost byla smart a všechno jste mohli ovládat přes apku, má pro vás výrobce i další modely, které se dají ovládat přes aplikaci a mají různé funkce navíc.

Parametry:

Výška 401 mm.

Hmotnost 2,8 kg.

Délka kabelu 1,8 m.

Naše zkušenosti:

Přístroj kompaktního tvaru se dodává sestavený, takže nemusíte přemýšlet, kam co přijde.

Můžete ho postavit na zem nebo na stůl a nastavit si vyfukování více nahoru, nebo více před sebe. Kupole se může i pohybovat zprava doleva v úhlu 70°.

Základní ovládací prvky jsou na těle přístroje (vypínač a nasměrování kupole), podrobnější nastavení umožní dálkové ovládání. To se přikládá zepředu na tělo čističky, kde ho drží magnet, a tak se nestane, že byste ho museli hledat. Musíte se ale trefit na vyhrazenou plošku, magnet není nejsilnější.

Výhodou je možnost nastavit sílu proudění vzduchu: Až nastanou pořádná vedra, stane se přístroj puštěný na plný výkon vítaným zdrojem osvěžení. Vzduch, který na vás proudí, ale není studený a klimatizovaný, tudíž může jít o zajímavou alternativu pro ty, kterým klimatizace nevyhovuje, ale chtěli by v horkých dnech více svěžesti. Velkým plusem je, že proud je konstantní a může být velice jemný, příjemný a nerušivý.

Nižší stupně mají velkou výhodu v tom, že přístroj je neuvěřitelně tichý: jestli nemáte moc v lásce hučení větráku, budete překvapeni, jak slabý zvuk může zdroj vánku vydávat. Pokud se chcete se zapnutým přístrojem soustředit na práci nebo na film, nebudete mít problém.

Plusem je nastavení časovače, který umožní přístroj vypnout třeba za 30 minut nebo 8 hodin. To oceníte třeba při usínání.

Přístroj není příliš velký ani těžký, proto se dá snadno umístit tam, kde ho zrovna využijete. Delší kabel by se někdy hodil, 1,8 metru nemusí stačit, ale případné prodlužovací šňůry by to měly snadno vyřešit.

foto Dyson

Cena:

9790 korun na stránce výrobce. Cena v dalších obchodech s elektrem se může mírně lišit.

 

+

Osvěžující proud čistého vzduchu.

Snadno přenosný přístroj s nerušivým designem.

Časovač, na kterém nastavíte vypnutí.

Možnost regulovat sílu proudění vzduchu ocení například lidé s citlivýma očima, kterým běžné ventilátory vadí, nebo ti, kteří chtějí přístroj s velmi tichým provozem.

Vyšší cena téměř 10 000 korun, nutnost dokupovat filtry za další 1000.

 

Resumé:

Dyson Pure Cool Me je snadno ovladatelný moderní přístroj, kterým si svůj domov obohatíte o proud čistého vzduchu.

foto Dyson

 

Comments

comments

Vyhledat