Vzlet a podcast 5:59 Seznam Zpráv experimentují

Foto Jan Hormádko
Foto Jan Hormádko

Žurnalistika, vyprávění, audio – a to vše živě na scéně. Kulturní křižovatka Vzlet a podcast 5:59 Seznam Zpráv se společně pouští do velkého experimentu.

Jak spojit novinařinu s uměním a divadelní performancí? Představte si podcast doplněný animací, ilustracemi, fotografií a živou hudbou. Skutečné příběhy vyprávěné novináři, publicisty, dokumentaristy či akademiky ožijí na pódiu za doprovodu videa, muziky. Jejich prostřednictvím vám nabídneme scénický zážitek i jinou perspektivu novinařiny a nakonec i nový pohled na to, co se kolem nás děje.

V prvním díle 5:59 na scéně Lenka Kabrhelová (spolu s Martinem Hůlou, s nímž tvoří autorské duo stejnojmenného podcastu) promluví o své tvůrčí práci, ale uvede i několik hostů.

Novinář Radek Kedroň představí svůj příběh Operace Důvěra, v němž nejen bude vyprávět o trestním stíhání Davida Ratha, ale taky pustí několik doposud nezveřejněných odposlechů z jeho korupční kauzy.

Režisérka Marta Nováková bude rekonstruovat své pátrání po československém orgasmu v odborných gynekologických časopisech předrevoluční éry.

S novinářkou Golnaz Esfandiari bude Lenka mluvit o situaci v Íránu.

Přijďte do Vzletu poslouchat a zároveň se dívat.

Pusťte se spolu s námi do dokonalé žánrové a mediální fúze…

 

5:59 na scéně

Režie: Petra Tejnorová

Texty: Lenka Kabrhelová, Martin Hůla, Radek Kedroň, Marta Nováková, Golnaz Esfandiari

Sound design: Martin Hůla

Dramaturgie: Marta Ljubková

Scéna: Antonín Šilar

Video: Dominik Žižka

Produkce: Lucie Mlejnková

https://vzlet.cz/program/5-59-na-scene 

Comments

comments

Vyhledat