XIII. PRAGUE GOTHIC TREFFEN už o víkendu

Blíží se čas XIII. Prague Gothic Treffen!

Od pátku 24. do neděle 26. srpna bude hlavní město patřit největšímu setkání příznivců gotiky ve střední a východní Evropě. Na „kulatinách“ vystoupí kromě jiného německý todeskult Das Ich, italské darkwave zjevení Ash Code, znovuobnovená legenda české gotiky XIII. století a řada dalších.

 

Prague Gothic Treffen za dvanáct let svého života vyrostl v pevnou součást partylistu snad každého příznivce gotické scény u nás. A čím dál víc je tomu tak i v ostatních zemích. Svůj podíl na ojedinělé atmosféře akce má nejspíš i to, že se PGT nesnaží stát dalších klasickým žánrovým festivalem, ale raději vytvořit alespoň jednou za rok místo, kde se milovníci ztemnělých žánrů opět můžou především potkat a seznámit. Tomu nahrává i fakt, že dění akce je vždy rozděleno nejméně na dvě hudebně různě zaměřené stage, mezi kterými mohou návštěvníci přecházet a setkávat se podle aktuální chuti.

 

Kromě řady zahraničních DJů se nedílnou součástí stal i gotický picnic a v posledních letech i účast živých kapel. A že PGTčko slaví ty třinácté „kulatiny“, bude opravdu z čeho vybírat.

 

PÁTEK

 

Celý programový maraton odstartuje v příjemném smíchovském klubu Prostor Země přednáška s názvem „Absinthe – The Truth Behind the Green Fairy“ v podání Štefana Habulince (zakladatele prvního českého informačního portálu o pravém absintu Absinthe-cz.com). Ten provede návštěvníky historií i současností „Zelené víly“ a dojde i na degustaci vybraných druhů. Zbytek večera bude v klubu patřit elektronické hudbě.

 

Jako první se představí česko-španělský matador DJ Mirage (organizátor Electro Prague Festivalu a řady koncertů v české kotlině), po němž přijde na řadu polská DJane Endżi, která stojí za pořádáním varšavských akcí Vampiriada a depešácké Back To Violator. Škorně si můžete protancovat i při finálovém elektronickém setu dne, který připraví domácí DJ Daniael (SPAD, Body Beat).

 

Kytarová stage bude okupovat prostory klubu Underdog’s, vzdáleného jen přes ulici od Prostoru Země. Své koncerty tu odehraje tuzemská rostoucí darkwave naděje Noví Lidé a gothicrockoví vlajkonoši až z daleké Kostariky Ariel Maniki and The Black Halos. Hlavní hvězdou pátečních kytar budou neapolští darkwave štírci Ash Code, kteří se roku 2014 hned svým prvním singlem „Dry Your Eyes“ katapultovali do playlistů snad všech DJů na scéně. Kromě živých kapel se můžete těšit na matadorku brněnských Gothic Party Brno DJane Rose, a zásadní postavu německého postpunkového dění a zakladatele serveru www.deathrock.de DJ Cyberpagana.

 

Ash Code – Dry Your Eyes

SOBOTA

 

Druhý den PGT načne už od čtvrté odpolední tradiční Gothic picnic v prostorách Kinského zahrady. Večerní program bude kompletně soustředěn do prostor smíchovského klubu Futurum.

 

Menší stage ovládne především zvuk kytar pod taktovkou DJ Edward Ice (The Crypt, Das Funus), po kterém převezme žezlo jedna z nejrespektovanějších person gotického světa, kultovní britský DJ De’Ath (Black Veil Party). O finále se potom střídavě podělí DJ Samgarr a DJ Ezechiel ze Sanctuary.cz DJ Crew, které určitě dobře znáte i z Batsave parties.

 

Velká stage nejprve zažije koncertní premiéru domácího witchhouse projektu Vokoj ve společnosti zpěvačky Espe. Druhý večerní slot opanuje německá formace The Saint Paul, produkující EBM s prvky futurepopu, synthpopu i industrialu. Po 24 letech se do Prahy vrátí i průkopníci hudebního hnutí Neue Deutsche Todeskunst, špička zneklidňující temné elektroniky Das Ich. Dvojice, která (doslova) přežila svou smrt, se přes veškeré zdravotní problémy dostala do formy, srovnatelné s tou v roce 1994. Přivítejte kult zpátky na trůnu!

 

Program hlavní stage bude samozřejmě pokračovat i po Das Ich. Electro afterparty až do ranního kuropění si vezme na starost DJ Pavel ‚Catholissmo‘ Zelinka a DJ Nephilim, oba ze Sanctuary.cz DJ Crew, jež můžete znát i z Hardwired parties.

 

Das Ich – Kain und Abel (live)NEDĚLE

 

Závěrečný den třináctého PGT se vrátí na stejné místo činu, tedy do klubu Futurum. I tentokrát bude mít návštěvník na výběr. Na malé stage se postupně vystřídá celý organizátorský tým pořadatelské Sanctuary.cz s cílem zahrát „tak trochu jiný“ set.

 

Hlavní pódium klubu bude potom ve znamení velkých návratů. Po téměř třech letech se totiž na česká pódia vrací východočeská darkwave formace Phosgene Girls, která aktuálně připravuje desku s producentem světového formátu Johnem Fryerem (This Mortal Coil, Nine Inch Nails, Depeche Mode). A jak lépe oslavit XIII. ročník Prague Gothic Treffen než vystoupením legendárního XIII. století, které zde odehraje svůj speciální comebackový set.

 

To samozřejmě zdaleka není všechno, co se dá na letošním PGT zažít. Tím nejdůležitějším je ale nepopsatelná atmosféra pospolitosti českých i zahraničních účastníků Prague Gothic Treffen. Přijďte se do ní ponořit i vy.

XIII. PRAGUE GOTHIC TREFFEN – live: Ash Code (IT), Welle: Erdball (DE), XIII. století (CZ), Ariel Maniki & Black Halos (CR), The Saint Paul (DE), Noví Lidé (CZ), Vokoj feat. Espe (CZ), Phosgene Girls (CZ) plus DJs
24. – 26. srpna 2018
Praha, kluby Underdogs‘ Ballroom & Bar (Nádražní 349/3), Prostor Země (Nádražní 76/39), Futurum Music Bar (Zborovská 7) a Kinského zahrada.

Vstup: 390 Kč (+ poplatky) – Ticketpro, GoOut.cz / 490,- Kč (na místě)

Denní vstupenky nebudou v prodeji.

 

Comments

comments

Vyhledat