YAEJI přiveze do Roxy očistný korejský hněv

Zpěvačka, producentka a DJka, která je se svými introspektivními, ale zároveň tanečními skladbami jednou z tváří budoucnosti hudby. Yaeji prorazila se svým EP v roce 2017, od té doby spolupracovala se jmény jako Charli XCX, Dua Lipa, Robyn anebo OHHYUK. Má za sebou ceněný mixtape What We Drew. V české premiéře roztančí Roxy ve středu 15. listopadu.

Její smysl pro hravost se zrcadlí ve zvukové paletě, skládající se z nostalgických vlivů korejského indierocku, elektroniky a popu 90s. Tu rozvíjí také na nedávno vydaném With a Hammer (2023, XL), které vznikalo přes dva roky v NY, Londýně a Soulu. Deníkově pojaté debutové album pojímá hněv jako zdroj tvůrčí očisty a Yaeji na něm třímá kladivo coby symbol síly, ochrany a útěchy. Inspirací jí byly vzpomínky na dětství, pocit odcizení a zloba vůči zvýšenému násilí proti asijským Američanům.

Když nad tím přemýšlím, můj hněv nemá podobu vztekárny,” přemítá Kathy Yaeji Lee alias Yaeji v profilu Pitchforku, který její debut označil za best new music. Čtyřhvězdičkové ocenění přidávají Clash, Guardian, NME anebo Resident Advisor. „Mé album je abstraktně o tom, jak se hněv proměňuje a jak mnou prošel. Je mnou samotnou, jak žiju a dýchám,” dodává. Jde o rozhovor mezi jejím minulým a současným já a jejími hosty, mezi něž se na albu řadí K WataEnayetLoraine James a Nourished by Time.

Yaeji si na turné pozvala jedno z horkých jmen labelu Ninja Tune: r’n’b písničkářku George Riley, která se rozhodla rozdávat radost. Spolupracuje se jmény jako Actress, Hudson Mohawke, Loraine James anebo Sampha. Její hudba je široce rozkročená, rozléhá se mezi různými styly elektronické hudby a ve výsledku představuje jeden z nejvíc vzrušujících hlasů současnosti.

FB událost: https://www.facebook.com/events/1277651273108815

Vstupenky: https://www.roxy.cz/events/detail/3553/yaeji#

 

 

Comments

comments

Vyhledat