Robert Cray, ikona americké bluesové hudby, představí v Praze nové album

Robert Cray / Foto Turner Cray Inc.
Robert Cray / Foto Turner Cray Inc.

Přichází další z koncertů, na kterém ctitelé světové, nejen bluesové, hudby nesmí chybět – po dlouhé době přijede do Prahy pětinásobný držitel Grammy a ikona americké bluesové hudby Robert Cray se svojí kapelou. Člen Bluesové síně slávy, který byl také nominován na šestnáct cen Grammy, inovátor spojující blues, soul, R&B a gospel, který vydal přes dvacet oceňovaných alb a prodal milióny kopií po celém světě, představí naživo 29. května v Lucerna Music Baru své zatím poslední album nazvané That’s What I Heard. Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut. Koncert pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music.

Poprvé od roku 2020 vyjede Robert Cray se svojí kapelou na turné – na podporu svého zatím posledního alba That’s What I Heard. Funky a cool, popisuje Robert Cray tuto desku, která byla nominována na Grammy. Produkoval ji dlouholetý spolupracovník Steve Jordan, který dodává: Myslel jsem si, že pokud dokážeme znít podobně jako rané nahrávky Sama Cooka, pak jsme vyhráli.

Robert Cray vytváří nejen hudbu, ale tvoří i historii,” napsal o něm magazín Guitar Player. Za čtyřicet let hudební kariéry se Cray proslavil osobitým zvukem, který vychází z americké roots hudby, blues, soulu a R&B. Na albu That’s What I Heard Robert Cray vedle vlastních skladeb vzdává poctu hudbě Curtise Mayfielda, Bobbyho Blue” Blanda nebo The Sensational Nightingales. 

Robert Cray a Steve Jordan se potkali v roce 1987 při vzniku dokumentu o Chucku Berrym Hail! Hail! Rock ’n’ Roll. Začali spolupracovat v roce 1999, když Jordan produkoval Grammy oceněné album Take Your Shoes Off, a také nedávné Robert Cray & Hi Rhythm. That’s What I Heard je jejich šestý společný počin. Když začnete spolupracovat se Stevem, je dost těžké přestat,” říká Robert. A Jordan dodává: Robert je vedle svého neobyčejného talentu skvělým člověkem. Na první poslech lidé oceňují jeho hru na kytaru, ale myslím si, že vedle toho patří k nejlepším zpěvákům, které jsem kdy slyšel. Nejen kvůli technice, ale i výrazu. Považuji ho za upřímnou duši.

Roberta Craye na koncertech doprovází Richard Cousins (baskytara), Dover Weinberg (klávesy), Terence F. Clark (bubny) a Steve Jordan (bubny, perkuse). Kapela pokračuje i po tolika letech se stejným nadšením a radostí v tom, co děláme. Dnešek je to jediné, na čem záleží,” uzavírá Robert Cray.

Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut. Koncert pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music. Více informací na www.livermusic.cz.

 

The Robert Cray Band – This Man: https://www.youtube.com/watch?v=k03dsRUVbcQ

I Shiver – The Robert Cray Band. Live Guitar Festival 2019:  https://www.youtube.com/watch?v=DwB6vN-GbXc

Comments

comments

Vyhledat