Yasha 96, Ima Teva, Zapomělsem a Lucy McWilliams (UK) v Bike Jesus

Yasha 96, Ima Teva, Zapomělsem a Lucy McWilliams (UK)

23.11. Bike Jesus na Štvanici

DOORS: 20:00 / START: 20:30 / vstupenky NA MÍSTĚ: 250 CZK

Event: https://www.facebook.com/events/1261445261318662

Předprodej: https://goout.net/cs/yasha-96%2Bzapomelsem%2Bdalsi/sznbsou/

 

Yasha 96

Jáchym Kovář s muzikou začínal už ve třinácti letech jako dubstepový producent, doopravdy se ale našel až po přestěhování do Berlína. Právě tam vznikl jeho sólový indie popový projekt Yasha 96, který se uvedl v květnu 2020 singlem Under Pillow. Sólová prvotina The Boy Who Came Here From The Dust vznikala přes tři roky v Berlíně a Praze a v pilotním singlu Orange Fish hostuje zpěvačka Amelie Siba. Jo, a jeho cover Believe od Cher vás zabije! 

Soundcloud: https://soundcloud.com/yashaoddity

Believe video: https://www.youtube.com/watch?v=QaQwPcghsb0

Ima Teva 

Hudební svět Imy Tevy dokáže být neústupný i na kost obnažený a bolestivě intimní zároveň. Svět, ve kterém k vám promlouvá komorní vokál, elektronika a syntezátory zde nejsou v rolích zvukových hedonistických spasitelů světa, ale spíše jako zranění duchové minulosti. Projekt Petry Juráčkové má zatím na kontě dvě alba; debutové Chant a V kruhu. Občasné spojení s na kytaru hrajícím Davidem Pomahačem dodává jinak hodně temnému a přísnému zvuku další organický rozměr.

Bandcamp: https://imateva.bandcamp.com

Zapomělsem 

Zapomělsem je jako stesk jesenických Sudet, písničkářství kombinující folkové kořeny, výrazné poetické texty a experimentální přístup. Aleš Macenauer aka Zapomělsem debutoval albem Gejzír (2019), jeho druhé album Měsíc ve váze je originální kombinací introvertního folku, autentické nostalgie a jemné elektroniky. Tuzemský ekvivalent Sufjana Stevense a Bon Ivera? Možná.  

Bandcamp: https://zapomelsem.bandcamp.com/album/m-s-c-ve-v-ze

+ VERY SPECIAL GUEST +

Lucy McWilliams (UK)

Dvaadvacetiletá Lucy McWilliams se narodila v Dublinu, studovala v Berlíně a žije v Londýně. Její singl Fair Play má na Spotify přes 9 miliónů přehrání a měsíční počet posluchačů přes 200 tisíc. Vůbec první singl s irským rapperem Malaki má víc jak 11 miliónů streamů a hrála ho rádia v celém Irsku i Británii. Pochvalně o ní píšou irská i britská hudební média a díky aktuálním singlům The Woman In Me a Medication je považována za jednu z velkých nadějí ostrovního písničkářského popu. 

Malaki & Lucy McWilliams live video: https://www.youtube.com/watch?v=WhGvp54HzXs

Spotify: https://open.spotify.com/artist/41AscmNq0sWTYo4gRCp21k

 

Running order: 

20.30 Ima Teva feat. David Pomahač 

21.30 Zapomělsem 

22.30 Lucy McWilliams 

23.00 Yasha 96

 

Comments

comments

Vyhledat