Začíná 24. Designblok! Vydejte se do lesa plného designu

Rodinné stříbro, Designblok 2022 / Foto Tomáš Hercog
Rodinné stříbro, Designblok 2022 / Foto Tomáš Hercog

Za renesancí tradičních řemesel, úspěšným rodinným podnikáním nebo současným českým porcelánem a sklem do Uměleckoprůmyslového musea, za módou do kostela Sacre Coeur a za designéry, značkami i školními instalacemi do Gabriel Loci. Na návštěvníky Designbloku letos čeká přes 180 instalací, módní přehlídky i každodenní maraton edukativních přednášek v srdci festivalu, Designerii, kterou letos v hravou oázu inspirovanou podhoubím proměnily designérky Monika Matějková a Veronika Watzková ze studia MY DVĚ. Čtyřiadvacátý ročník největší přehlídky designu a módy ve střední Evropě s tématem LES probíhá od 5. do 9. října 2022.

Pod společným tématem LES se letošní Superstudio i Openstudio mění na unikátní ekosystém, v němž hrají prim tradiční i nové experimentální materiály, smysluplnější produkce, mezioborová spolupráce i nejvyšší estetické standardy.

Reflex Stage nabídne přes třicet tematicky laděných edukativních přednášek a diskuzí z oboru designu, architektury, módy, marketingu, ekologie a dalších.

Speciální výstava Sláva Ukrajině! v Gabriel Loci nabízí jedinečnou příležitost poznat sedm progresivních ukrajinských designérů, studií a značek.

Prostor dvou pater Uměleckoprůmyslového musea patří výhradně tvůrcům a firmám s českými kořeny. Vystavující zde demonstrují současný přístup k řemeslné výrobě šperku, skla, autorské módy, obuvi a samozřejmě zpracování dřeva.

Třicítka mladých designérů nejen z evropských univerzit prezentuje své diplomové práce v rámci mezinárodní soutěže Diploma Selection. V Gabriel Loci jsou po celou dobu trvání festivalu k vidění práce studentů produktového designu, módní přehlídky probíhají v sobotu 8. října v nedaleké kapli Sacre Coeur.

Po Designbloku vyroste skutečný les. Díky spolupráci s projektem Sázíme Česko mohou návštěvníci přispět na výsadbu českých lesů.

Podrobné informace o výstavách a doprovodném programu najdete na webu designblok.cz

Designblok – Prague International Design Festival
5. – 9. 10. 2022 | www.designblok.cz

Comments

comments

Vyhledat