Zajděte na výstavu obrazů Jiřího Sopka

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Výjimečná malířská tvorba obrazů krajin, figur a tváří namalované s bravurní lehkostí pestrými, ale přitom něžnými barvami, to je malba Jiřího Sopka. Galerie Prostor 228 v Liberci představuje výstavu jeho obrazů plných radosti a harmonie. Galerie tak pokračuje v cyklu výstav pro rok 2018 a opět nabízí nevšední umělecký zážitek.

Jiří Sopko Malba jako proces – text k výstavě Ondřeje Jermana

Jiří Sopko patří mezi autory, kteří poctivě zkoumají nuance proměn, se sobě vlastní sřídmostí a zvnitřnělým zájmem o pravdu, která se projevuje v jemných valérech. Život je variací stejných motivů, které se však manifestují různě. Jemnou pavučinu skutečnosti a jejích variant Sopko zachycuje zmnožováním témat v různých barevných variantách. Nasvěcuje tak divákovi různé možnosti, aby dovolil pochopení jednotlivých vztahů.

Odvážná barevnost a skladba motivů dávají plátnům existenciální rozměr, zejména v otázce po vztahu člověka jako výjimečného jsoucnu vůči k ostatním jsoucnům. Výjimečnost tkví právě v možnosti uvědomit si toto jedinečné postavení – vyjít sám ze sebe a zcela se proměnit. Sledujeme malby Jiřího Sopka a vidíme, že právě proces tvoření je pro něj to nejdůležitější. Jeho malba vychází sama ze sebe. Snad proto je tak originální, nespoutaná, nezařaditelná a pravdivá.

Všeobecně prospěšný Spolek PROSTOR 228 provozuje výstavní galerii, původně založenou v dubnu 2012 jako soukromou galerii manželů Jermanových. Tato galerie prezentuje ceněné autory současné malířské scény a je jednou z mála libereckých galerií, která disponuje unikátní vnitřní dynamikou živého organismu: jsme svědky moderního konceptu výstavnictví, který se zároveň hlásí k tomu nejlepšímu z dosavadní tradice.

Galerie PROSTOR 228

Galerie je provozovaná všeobecně prospěšným Spolkem PROSTOR 228

Studničná 227/9 (vchod z ul. Perlová)

46001 Liberec 2 – Nové Město

Web: www.prostor228.cz

Comments

comments

Vyhledat