Zajímavá novinka: Zavařeniny bez přidaného cukru

OSLAĎTE SI (BEZ VÝČITEK) ŽIVOT S LAHODNÝMI ZAVAŘENINAMI HRADECKÝCH DELIKATES BEZ CUKRU

 

Maliny, borůvky, černý rybíz a jahody. Přesně tyto čtyři druhy ovoce si celoročně můžete vychutnávat v lahodných zavařeninách bez přidaného cukru rodinné manufaktury Hradecké delikatesy. Jsou vynikající a doslazované výhradně rozmixovanými rozinkami, které dodají příjemnou sladkost, aniž by změnily chuť hlavního ovoce. Hrozny jsou navíc sušeny i se slupkou a tudíž si zachovávají všechny cenné látky a nejsou sířeny. Samozřejmostí – jako u všech produktů Hradeckých delikates – je absence chemických konzervantů, aromat a GMO. Zavařeniny rovněž neobsahují lepek, laktózu, ani oříšky. Prostě jen 100% ovoce. Na zavařeninách si pochutnáme na dobrém chlebu s máslem, na palačinkách, vaflích, vyčarujeme s nimi lahodné ovocné jogurty, zmrzliny, ale také díky nim povýšíme pečené pochoutky. Variantou černý rybíz a jahoda báječně doplníme plnou chuť sýrů. Více informací na www.hradeckedelikatesy.cz.

 

Stále více z nás se vyhýbá rafinovanému cukru. Najít vhodnou variantu, která by skvělé zavařeniny „jen“ osladila, ale nezměnila chuť našeho tradičního ovoce, nebylo tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. První slovo dostala jablíčka. Jsou výborná, zdravá, ale také chuťově výrazná a tak přebíjela ostatní ovoce. Rozinky se naopak báječně osvědčily. Navíc hrozny rostou v našich klimatických podmínkách, a tak jsou pro nás prospěšné. V nabídce zavařenin Hradeckých delikates bez přidaného cukru jsou tyto čtyři varianty:

 

 

Malinová zavařenina slazená rozinkami bez rafinovaného cukru – 100 % ovoce – tuto zavařeninu ocení malí i velcí milovníci malin. V každé sklence je spousta lahodných malin, příjemnou sladkost jim dodávají rozmixované rozinky, které v zavařenině nejsou nijak cítit. Ručně a šetrně vyráběná zavařenina má skvělou konzistenci, díky které si můžeme pochoutku vychutnat třeba ke zmrzlině nebo jogurtu se šlehačkou. Lahodná je zavařenina také na chlebu s máslem, užijeme ji při pečení, či na lívance a palačinky. Smícháním s vodou vyčarujeme výbornou malinovku.

Tato zdravá pochoutka je k dostání na  e-shopu Hradecké delikatesy za cenu – 190 g = 120 Kč. Více na www.hradeckedelikatesy.cz.

 

Borůvková zavařenina slazená rozinkami bez rafinovaného cukru – 100 % ovoce nás přenese do letních dní plných svěží vůně lesa. Borůvky si zachovávají svou báječnou chuť, ačkoliv jsou doslazeny rozmixovanými rozinkami. S touto zavařeninou si zkrátka můžeme užít letní pohody kdykoliv během roku. Skvěle si na nich pochutnáme k vaflím, či palačinkám. Se šlehačkou budou rovněž báječné, nebo jako náplň piškotového těsta. Ve vynikající borůvkový jogurt se promění jakýkoliv bílý s touto zavařeninou. Zavařenina je vyráběna šetrně a ručně.

Tato zdravá pochoutka je k dostání na  e-shopu Hradecké delikatesy za cenu – 190 g = 120 Kč. Více na www.hradeckedelikatesy.cz.

 

Černorybízová zavařenina slazená rozinkami bez rafinovaného cukru – 100 % ovoce – je určena pravým labužníkům. Hodně výrazná, exotičtější chuť si plně užijeme na čerstvém chlebu s máslem, také na lívancích, palačinkách, ale vynikající je také k sýrům typu camembert. Jemně nasládlou chuť dodávají zavařenině rozmixované rozinky. Zavařenina je vyráběna šetrně, ručně a u nás, v Čechách. Neobsahuje nic jiného, než ovoce – nenajdeme v ní tedy žádný lepek, laktózu, chemické konzervanty, aromata, GMO, ani oříšky.

Tato zdravá pochoutka je k dostání na  e-shopu Hradecké delikatesy za cenu – 190 g = 120 Kč. Více na www.hradeckedelikatesy.cz.

 

Jahodová zavařeniny slazená rozinkami – 100 % ovoce – to je jahodová radost nejen pro chuťové buňky, ale také pro naše těla. Bez výčitek si můžeme pochutnat na této sladké dobrotě celoročně – je totiž slazena jen rozmixovanými rozinkami, zcela bez cukru. Na čerstvé housce s máslem, na palačinkách, lívancích, ale také třeba do kaše, nebo doladit smoothie, či si udělat zdravý jahodový koktejl. Zavařeninou můžeme také zvýraznit jemnou chuť sýru Chévre.

Tato zdravá pochoutka je k dostání na  e-shopu Hradecké delikatesy za cenu – 190 g = 120 Kč. Více na www.hradeckedelikatesy.cz.

 

RECEPT NA ZÁVĚR = FRANCOUZSKÉ ROLKY

Ingredience:

3 toustové chleby

Malinová zavařenina

Bílek

70 g jogurtu

10 g práškového arašídového másla

10 g proteinu (dá se nahradit jiným sladidlem)

 

Postup:

 

Bílek vyšleháme do hustého sněhu a vmícháme jogurt s proteinem nebo sladidlem, a pokud máme, tak práškovým arašídovým máslem. Toustové chleby rozválíme, potřeme zavařeninou a smotáme. Obalíme v bílkové směsi a do křupava upečeme v troubě. Na závěr zakápneme arašídovým máslem (které můžeme přidat i dovnitř!) a dozdobíme arašídy. Dobrou chuť!

 

Recept a fotografie pro Hradecké delikatesy připravila a nafotila blogerka Amálie z Ma Cuisine.

 

 

***

 

Hradecké delikatesy jsou rodinná manufaktura, která od svého vzniku v roce 2010, usiluje o spojení tří základních principů: co nejšetrnějšího – ekologického pěstování surovin s prokazatelnými vlastnostmi i zdrojem, jejich následného zpracování do formy delikátních a více či méně tradičních výrobků a jejich následného přímého prodeje. Kromě maximální snahy nešetřit na kvalitě a množství/poměrech surovin, je kladen důraz na zajištění co nejlahodnější chuti.

Hradecké delikatesy jsou vyráběny z přírodních surovin, podle originálních receptur, ale především, bez zbytečné chemie.

Hradecké delikatesy jsou prvovýrobci delikates – například nakládaný český česnek v oleji, sušená domácí rajčata v oleji, různá čatní a jiné omáčky, pesta, marmelády a sirupy, přesnídávky a tak dále. 

Více informací na www.hradeckedelikatesy.cz

 

Comments

comments

Vyhledat