Zalando představuje kolekci značky House of Dagmar

Zalando x House of Dagmar Capsule Collection; Image featuring Johanna Ljunggren, Doina Ciobanu and Emilie Lilja
Zalando x House of Dagmar Capsule Collection; Image featuring Johanna Ljunggren, Doina Ciobanu and Emilie Lilja

 

Zalando představuje exkluzivní kapsulovou kolekci značky House of Dagmar, vítěze první Zalando Sustainability Award. Je doprovázena zprávou o udržitelnosti materiálů, Fibre Impact Report, která podrobně informuje o jejím dopadu na životní prostředí. 

Zalando x House of Dagmar Capsule Collection; Image featuring Emilie Lilja

Kolekce sestávající z šestnácti modelů navržená ve spolupráci se společností Zalando podtrhuje úsilí značky House of Dagmar o dosažení udržitelnosti a zkoumá možnosti výběru zdrojů od certifikovaných bio materiálů až po recyklované a odpovědně získávané materiály a přichází s nadčasovými, univerzálními a elegantními modely. Třemi hlavními oblastmi zdůrazňovanými ve strategii pro udržitelnost značky House of Dagmar, a zejména v této kolekci, jsou snižování emisí uhlíku, šetření s vodou a minimalizace odpadu díky výběru materiálů. Zpráva Capsule Collection Fibre Impact Report o udržitelnosti materiálů použitých v jednotlivých modelech kolekce chce snadným a srozumitelným způsobem poskytnout transparentnější a ucelenější poznatky.

Zalando x House of Dagmar Capsule Collection; Image featuring Johanna Ljunggren

O zpracování této zprávy požádala společnost Zalando organizaci Anthesis. Zpráva byla vyhotovena s využitím Higg Material Sustainabiilty Index (MSI) a dokládá, že výběrem udržitelnějších materiálů se značce House of Dagmar ve srovnání s tradičními materiály podařilo ušetřit odhadem 7 700 kg CO2, což odpovídá třinácti cestám automobilem z Berlína do Madridu (31 000 Km), a 184 000 litrů vody, což je asi 600 naplněných van. Nabízí také cestu, po které se chce značka House of Dagmar dále vydat při zkoumání budoucnosti materiálů prostřednictvím hodnocení jejich životního cyklu, a poskytuje ucelený obrázek díky jasnému popisu dodavatelského řetězce.

 

Comments

comments

Vyhledat