Tanec Praha přilákal tisíce diváků v rekordních 23 obcích v ČR

 

 

 

V sobotu vyvrcholil 31. ročník mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2019. Během 3 týdnů přilákal přes 7,8 tisíce diváků ve 23 městech a obcích České republiky včetně Prahy. Více na www.tanecpraha.cz 

 

Letošní festival TANEC PRAHA, nesoucí motto Zvědavost je šance na zážitek, představil publiku bohatou nabídku děl z Evropy, Asie a Afriky. Diváci dostali možnost kochat se nejen českou a slovenskou taneční tvorbou, ale okusit rovněž kulturu dalších 12 zemí. Konkrétně to byly: Belgie, Francie, Ghana, Chorvatsko / Itálie, Indonésie, Izrael, Jižní Korea, Madagaskar, Polsko / Rakousko, Švýcarsko, přičemž z Indonésie a Madagaskaru k nám přijeli umělci za celou historii festivalu poprvé. Letošní ročník nabídl více než 90 akcí v Praze a regionech. 

 

Rozmanitý program oslovil diváky napříč generacemi. Vedle Událostí sezony, o něž se postarali špičkoví umělci z Jižní Koreje, Izraele a Francie, měla velký ohlas programová řada „Family Friendly“, kde zážitky bylo možné sdílet mezigeneračně, i akce zaměřené specificky na dětské diváky v dramaturgické linii TANEC PRAHA JUNIOR. Spolupráce s Pražským Quadriennale (PQ) nabídla dramaturgickou linii Czech Dance Focus for PQ+, kde měli prostor čeští umělci.

 

V Praze nabídl festival celkem 37 akcí. V rámci hlavního programu v Praze měli diváci šanci zhlédnout 22 představení, konkrétně 14 v prostorách divadla PONEC a Hudebním divadle Karlín, 4 v Malé dvoraně Veletržního paláce Národní galerie Praha a 4 v plenéru na Výstavišti. Doprovodný program nabídl letos v Praze celkem 15 akcí zahrnujících workshopy, moderované diskuse včetně tzv. PQ Talks a také TANEC PRAHA v Přístavu na karlínském břehu Vltavy. Do tance se tak mohli opět zapojit i náhodní diváci. Nechyběla ani Opening a Closing Party.

 

V dalších 22 městech a obcích se celkem odehrálo 56 akcí, z toho 44 představení v rámci hlavního programu, z nichž 18 oživilo venkovní prostory. Doprovodný program zahrnul 10 workshopů a 2 moderované diskuse. Festival měl letos zastávky v Brně, Broumově, Čkyni, Hradci Králové, Chocni, Jihlavě, Karlových Varech, Kladrubech, Liberci, Malovicích, Manětíně, Olomouci, Ostravě, Pardubicích, Písku, Plzni, Svatoboru u Sušice, Táboře, Ústí nad Labem, Varnsdorfu a Volyni.

 

Návštěvnost letošního festivalu potvrdila zájem veřejnosti o současný tanec. Celkově festivalový program přilákal přes 7 800 návštěvníků, z toho více než 4 700 v Praze a přes 3 100 v dalších 22 městech a obcích ČR

 

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci festivalu, především účinkujícím umělcům, partnerům, členům týmu a všem příznivcům tance.

 

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA je jednou z největších událostí v kulturním kalendáři ČR. Každoročně od roku 1989 festival představuje pestrost a kvalitu aktuální zahraniční a tuzemské taneční scény, dává prostor pro experiment i přesahy do jiných žánrů, podporuje vznik nových děl v roli koproducenta.

 

Comments

comments

Vyhledat