Zdeňka Imreczeová představila své hedvábné léto

SS18 IMRECZEOVA
SS18 IMRECZEOVA

Materiály mají v dílně i v tvorbě Zdeňky Imreczeové vždy významné postavení. V sezóně jaro a léto 2018 se designérka značky IMRECZEOVA zaměřila na ten nejkvalitnější a nejpohodlnější, který zároveň podtrhne jemnost každé nositelky – hedvábí. Své bestsellery nyní zpracovává v rozšířené škále trendových a slušivých barev.

Košilové šaty s vrstvenou sukní 24 600 CZK

„Ve svých kolekcích dávám vždy přednost přírodním materiálům a stoprocentní hedvábí je pro mne mezi nimi na prvním místě. Oblíbila jsem si zejména hedvábný krepdešín pro jeho skvělé praktické vlastnosti. Je úžasně lehký a splývavý a jeho matný povrch nádherně odráží hloubku odstínů,“ popisuje výhody hedvábného krepdešínu Zdeňka Imreczeová.

Při zpracování hedvábí volila autorka dva odlišné přístupy. První cesta nechává v co nejvyšší míře vyznít přirozené vlastnosti materiálu. Volné oversized šaty, které lze zavinout nebo stáhnout v pase všitou šňůrkou a které na těle téměř necítíte. Vzdušná látka se při pohybu vlní a uvolněné střihy zajišťují maximální pohodlí.

Druhým přístupem je práce s ostrou linkou a vrstvením. Ostré úhly a úsečky tvoří motiv prošívání, okraje límečků a zubaté lemy šatů, vrstvením se tento efekt umocňuje. Ve spojení s poddajným splývavým hedvábím a zdůrazněním oblé siluety vzniká křehký ženský oděv s decentním geometrickým dekorem.

zavinovací hedvábné šaty 11 900 CZK

„Velkou předností hedvábného krepdešínu je jeho sametově lesklý vzhled, díky němuž rozehraje každou barvu do celé škály jemných odstínů. Zvolila jsem záměrně tóny, které mi asociují léto – čistě bílou, barvu nahé kůže, teplého moře, rudých rozkvetlých květů, barvu večerní a noční letní oblohy.“

Hedvábné šaty jsou nyní k dispozici v prodeji v letenském studiu značky IMRECZEOVA na adrese Šmeralova 16.

Zdeňka Imreczeová je česká módní návrhářka. Vystudovala v ateliéru módní tvorby na UMPRUM v Praze, s roční stáží na pařížské ESAA Duperré. Od roku 2007 se věnuje limitovaným kolekcím dámské módy pod současnou značkou IMRECZEOVA.

Své sezónní kolekce pravidelně prezentuje v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Za svou práci byla několikrát nominovaná na cenu Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku. V roce 2011 získala Hlavní cenu šéfredaktorů Designbloku a v roce 2012 a 2014 se účastnila evropského finále mezinárodní soutěže The International Woolmark Prize v Londýně a v Paříži.

Pod značkou IMRECZEOVA vzniká dámské oblečení s dokonalým zpracováním, konceptuální jednoduchostí, neformální elegancí a avantgardním přesahem. V obvykle monochromatických oděvech se spojují čisté klasické linie s propracovanými detaily. Minimalistický základ kolekcí doplňují jak jemně elegantní ženské kusy, tak modely pohrávající si s maskulinní formou a střihem.

Oblečení je možno zakoupit v showroomu značky na Letné (Šmeralova 16, Praha 7) a na novém e-shopu značky.

www.imreczeova.com

Comments

comments

Vyhledat