Zítra proběhne další díl z cyklu přednášek v prostoru Punctum

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Ve čtvrtek 28. března v 19 hodin se koná přednáškový cyklus Audire, ve kterém se tentokrát budeme věnovat velmi zajímavými evropskými scénami druhé poloviny 80. let – belgickému New Beatu a frankfurtskému Technoclubu.

Prostor Punctum uvádí dvaadvacátý díl seriálu komponovaných večerů s názvem Audire, jenž zahrnuje rozličné hudební žánry z různých koutů světa. Nosným pilířem projektu je pravidelný cyklus přednášek na téma historie a vývoj elektronické hudby, který probíhá s měsíční frekvencí. Setkání se sestávají z přednášky, audio a video ukázek, debaty a následných tematických hudebních setů. Cyklus sleduje kontext a vývoj elektronické hudby od svých dadaistických a futuristických počátků přes poválečnou avantgardu až po klubovou a experimentální hudbu posledních dekád. Zaměřuje se jak na hudební stránku, tak i na evoluci technologie elektronických hudebních nástrojů či na sociální kontext v daném období. Tímto seriálem provází zakladatel projektu Messiah Komplex Jan Němec alias RaveBoy a jednotlivé díly celého projektu Audire probíhají pod kurátorským dohledem Pavla Štěpánka alias Yukimury, producenta projektu Mustakillah Sound.

Ve dvaadvacátém díle Audire si posvítíme na dvě zajímavé evropské scény druhé poloviny 80. let – belgický New Beat a frankfurtský Technoclub. Obě scény mají společné to, že vznikly na pozadí euro-disco struktur, přišly ale s mnohem tvrdším zvukem, ve kterém se spojila electronic body music a acid house. A vznikla z toho směsice syntetického rokenrolu, dystopické sci-fi a laciného porna. Electrica salsa!

Audire – Belgian New Beat & Sound of Frankfurt
28. března 2019,  od 19:00
Punctum
Krásova 27, Praha 3 – Žižkov
Vstupné dobrovolné

Comments

comments

Vyhledat