Zítra začíná Festival brněnského divadla

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Venuše ve Švehlovce bude v následujících dnech hostit Festival brněnského divadla.

D1 – Divadlo jako Brno 28. – 30. 10. 2018
Víte, co se říká o brněnských divadlech v Praze? … To není vtip! Už dávno neplatí, že se o Brně nemluví. Venuše ve Švehlovce Vám zkrátí cestu po naší nejpopulárnější dálnici a nabídne to nejlepší ze současné brněnské nezávislé scény. Brněnské stand up, legendární HaDivadlo a pohybová performance taneční platformy Motion Hub. Pražští Pepíci budou ču-brnět! Divadelní mikrofestival D1 proběhne ve dnech 28. – 30.10.

28. 10. 10 Brněnské stand up v Práglu
Hvězdy z největšího města v České republice – Praha má statut kraje – přistanou na povrchu Venuše! Kosmičtí pionýři brněnského stand-upu dobijí Prahu! Přijďte vystavit vysvědčení tomu nejlepšímu z Brna. O chytrou zábavu se postarají populární borka a borci: Teleky, Jiráček, Petráš, Kuricová a Kadlec. Bude to špica!

29. 10. 2018 Vernisáž (HaDivadlo)
Satira z přelomového roku 1975. Václav Havel a jeho disidentské alter-ego Bedřich Vaněk v absurdní grotesce. Normalizační ticho. Vítej na „vernisáži“ našeho dokonalého husákovského bytu – není tu k nalezení ani jeden kiks, Bedřichu! Pro koho myslíš, že to všechno děláme? „Nemáme zatopit v krbu?“ Čas protéká a éra skloněných hlav se zdá být nekonečná… Co dělat dál? Jak žít (s) pravdou? Aktivizuj se! Střet ideálního (neporaženého?) snaživého páru a zachmuřeného ego-intelektuála na rozcestí. Od sebereflexe k depresi, od deprese k akci. Havel napíše Husákovi!
Hrají: Lucie Andělová, Jiří Miroslav Valůšek a Matěj Nytra Režie: Ivan Buraj

30.10. 2018 Acceleration
Pilotní pohybová performance nové produkční platformy pro tanec a pohyb Motion Hub v Brně. Srovnej se! Start! „Tempo změn se zvyšuje rostoucí rychlostí, aniž by se odpovídajícím způsobem zvyšovala rychlost, s jakou můžeme reagovat. To nás přibližuje prahu, za nímž ztratíme kontrolu.“ „Jsem hnán stádem vpřed. Jen víc, jen dál, jen rychleji, stále bez cíle. Rozpuštěn v instantních prožitcích, vztazích, štěstí. Uměle stimulován mít víc, být dál, rychlejší. Ztracen v množství podnětů na jedno použití, hledám cestu. Znovu a znovu na hraně.“

Účinkující: Emese Kovács (HU), Tereza Leopold Vejsadová (CZ), Roberta Štěpánková (SK), Lukáš Leopold (CZ), Jacek Niepsujewicz (PL), Petr Novák (CZ) Koncept: Tereza Lepold Vejsadová, Lukáš Lepold a kol.

Venuše ve Švehlovce, Slavíkova 22, Praha 3

Comments

comments

Vyhledat