Živé čtení z deníků a povídek Franze Kafky v současném hudebním designu

Jan Slovak, Jan Burian - Poslechnout Franze Vol1 Divadlo Archa - foto Roman Dietrich
Jan Slovak, Jan Burian - Poslechnout Franze Vol1 Divadlo Archa - foto Roman Dietrich

Slovák a Burian ml. – Poslechnout Franze Vol. 5

pondělí 20. ledna, 20.00 Divadlo Archa

Živé čtení z deníků a povídek Franze Kafky v současném elektronickém hudebním designu. Prostě zavřete oči a budete naslouchat slovům a hudbě, která z nich roste. Koncept večerů je dialogem textu, hudby a zvuků. S posedlostí a citlivým zaujetím Jan Slovák čte a Jan Burian ml. improvizuje. 

Jan Slovák – koncept, čtení 
Jan Burian ml. – hudba 
Tereza Bartůňková – atmosféra 
Patrik Sedlák – technická a umělecká spolupráce 
Tomáš Novotný – zvuk
Jaroslav Hrdlička – stream

Jakub Hykeš – produkce

O autorech 

JAN SLOVÁK – autor, divadelní, filmový herec (např. Kouř 1991), protagonista divadla Sklep a dua Thomas&Ruhller (NL). V roce 2004 s přáteli – Monikou Načevou, Lenkou Vychodilovou a Davidem Vávrou – napsali a inscenovali divadelní hru Piš, Kafka, piš, která vznikla pro Bienále Kafka – Borges, a hráli ji deset let. 
V současnosti připravuje autorský portál Můj Kafka, který chce jednoduchou cestou přiblížit Franze Kafku posluchačům. V roce 1991 ve filmu Stevena Soderbergha Kafka, hrál Muže na baru, který krátce a opile pohovořil s Kafkou ztělesněným Jeremy Ironsem. Mihl se v roli samotného FK v jednom díle TV série Tuzemský konzumní režiséra Boro Radojčiče (1994). Je zkrátka dílem a osobností Franze Kafky začarován.

Poslechnout Franze Vol1 Divadlo Archa – foto Roman Dietrich


JAN BURIAN ml. – hudební skladatel a zvukový designer. Spolupracuje s různými divadelními tvůrci (Min Tanaka, Peter Schumann, Petr Nikl, Jana Svobodová aj.) a filmovými umělci (P. Koutecký, V. Švankmajer, M. Mareček). Přes deset let pracuje s terapeutkou Marií Madeirou a vytvořil hudbu pro její dvě knihy. V současné době složil hudební doprovod pro NFA k restaurované kompletní filmografii českého filmaře Jana Kříženeckého. Vede workshopy zvukového designu, art of listening a kreativního přístupu k elektronickým hudebním nástrojům (Archa International  Summer  School, FSV UK, Ableton User Group Prague, ZVUK). Je členem Putovní laboratoře divadelní praxe FLAB. Je zakládajícím členem hudebních projektů tyto alba a Kyklos Galaktikos.

 

Více informací a vstupenky 

https://www.divadloarcha.cz/cz/program-browse/show/poslechnout-franze-vol-5/2020-01-20/1762

https://www.facebook.com/events/1801098340023392/

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat