Zkusili jsme: Simulátory formule a Boeingu

foto MyAirlines
foto MyAirlines

Jako nadšenec do létání jsem onehdy neodmítl pozvání do simulátorů Formule 1 a Boeingu 737NG firmy My Race na pražském Újezdě.

S několika leteckými simulátory mám bohaté zkušenosti a tak jsem byl zvědavý, co MyAirlines.cz nabízí. Pokud se chcete podívat, jak věrně se dá simulovat jakákoli situace v B737, nacvičit si přístrojové i vizuální létání, poprat se s autopilotem či si jen tak zablbnout s berany, tak budete více než spokojeni. Instruktory vám budou profesionální piloti a je sympatické, že vás nechají všechno potřebné mačkat a zkoušet. V jiném simulátoru jsem totiž zažil, že některá tlačítka byla ochozená, a navíc byl zákaz některé ovládací prvky používat, aby se neošoupaly (!). To se vám tady rozhodně nestane a jestli jste nikdy neseděli v kapitánském křesle dopravního letadla, dejte si to třeba k narozeninám.

foto MyAirlines

Nově nainstalovaný simulátor závodního vozu Formule 1 je hned vedle Boeingu. Jakmile se občerstvíte, sednete do full motion kokpitu závodního auta. A připoutat se do karbonové sedačky musíte, protože to s vámi pořádně zahází. Simulace je dokonalá, hydraulika vás nenechá v klidu, brzdový pedál ultratvrdý, a volant kope tak, že vás budou bolet ruce. Udělejte si hodiny, zajezděte si v šotolině, nechte svou ratolest nabourat drahý stroj. Vybrat si můžete z několika aut i okruhů, kluci od simulátoru vás obléknou do rukavic a obují do závodnických bot a nadchnou vás pro chvíli adrenalinu. Trénovat sem chodí i profesionální jezdci.

foto MyAirlines

Formule jsou nainstalované tři, takže si můžete zazávodit s kolegy či kolegyněmi.

Simulátory najdete na adrese Vítězná 18 v centru Prahy na Újezdě.

MyAirlines

Praha 1, Vítězná 18

Ptevřeno denně.

https://www.myairlines.cz/

Comments

comments

Vyhledat