Změna programu: Amerikánka nemůže hrát, protože pomáhá

Amerikánka pro Medici na ulici
Amerikánka pro Medici na ulici

Změna programu: Amerikánka nemůže hrát, protože pomáhá

Spolu s ní můžete i vy – spolku Medici na ulici

Zvládla jsem děcák, pěstouny i pasťák. Tak přeci zvládnu i tohle, ne?

Tahle inscenace se proměňuje se tak, jak život vyžaduje,“ řekl před rokem Viktor Tauš o Amerikánce. Vloni ji přizpůsoboval těhotenství Terezy Ramba, pro letošní únorová představení jí předělal znovu a na duben se chystal návrat do Jatek78 v původní podobě. Nadcházející reprízy se s ohledem na stávající situaci musí zrušit, peníze ze vstupného však mohou pomáhat.

„Divadelní představení Amerikánka se zrodilo z vyprávění mezi dvěma bezdomovci. cynismem jsme se v tom čase smáli představě, že žádné dno neexistuje, protože člověk si umí ublížit vždycky ještě víc. Když se oprostím tehdejšího cynismu, tak bych tyto slova parafrázoval pro dnešní dobu takto: Člověk na tom nikdy není tak zle, aby neměl vidět, že někteří jsou na tom hůř. Vzdor zrušeným reprízám, vzdor tomu, že na hraní jsou existenčně závislí někteří z naší company, ale i pro udržitelnost hraní Amerikánky do budoucna, jsme se rozhodli darovat 20.000,-Kč spolku Medici na ulici. Tvoří ho studenti lékařských fakult, kteří se nejen v těchto dnech starají o bezdomovce – komunitu, která je v podstatně větším ohrožení než my všichni ostatní. Pro příští dny a měsíce připravujeme s Amerikánkou několik akcí, při kterých můžeme aktivitám Medikům pomoci společně,” vysvětluje Viktor Tauš, producent a režisér Amerikánky.

Lidé, kteří mají kde bydlet, si prostě nasadí roušku a zavřou se do izolace. Ti, co žijí na ulici, ale nemají kam jít. Díky Amerikánce a Vaší pomoci nakoupíme potřebný materiál a ochranné pomůcky, abychom i v době krizových opatření dál mohli pomáhat lidem bez domova. Pro tuto zranitelnou populaci by totiž šíření nákazy, ale i nedostatek  zdravotní péče mohl mít devastující následky. Děkujeme, že pomáháte s námi.” Anna Ouřadová, spolek Medici na ulici.

 

Jdete s námi do toho?

Divákům vlastnícím vstupenky na zrušená dubnová představení, kteří se rozhodnou, že si nechtějí nechat vrátit vstupné ale darovat ho, nabízí Amerikánka možnost sdílené pomoci souběžně třem projektům. Kam půjdou vaše peníze ze vstupného:

1/3 půjde na účet spolku Medici na ulici

1/3 pomůže domovské scéně Amerikánky Jatkám78

1/3 zajistí režijní náklady zrušených repríz a umožní hrát Amerikánku i nadále

 

Co za to?

Kromě pomoci druhým a dobrého pocitu, bude každému dárci jmenovitě poděkováno v závěrečných titulcích filmového záznamu divadelního představení Amerikánka.

Tereza Ramba bude streamovat čtení z Amerikánky na instagramovém účtu www.instagram.com/tereza.voriskova, ke kterému se postupně připojí Eliška Křenková, hudebník Petr Ostrouchov a režisér Viktor Tauš. Přesné datum bude oznámeno prostřednictvím sociálních kanálů Amerikánky a Terezy Ramba, předpoklad je jeden den v termínu 2. – 4. dubna.

 

Jak na to?

Jak postupovat u vstupenek na zrušená dubnová představení se diváci dozvědí z informačního mailu, který jim zašle předprodejní síť GoOut, kde vstupenky zakoupili.

 

Užitečné informace, kontakty

 

Medici na ulici

facebook https://www.facebook.com/Medicinaulici/

Rozhovor ČRo Rádio Wave s Aničkou Ouřadovou Þ poslouchejte zde https://bit.ly/2Udj3tY

Rozhovor s Mediky na ulici čtěte zde https://bit.ly/2WEM7MB

O spolku Medici na ulici čtěte zde  https://cuni.cz/UK-9687.html

 

Amerikánka

facebook – www.facebook.com/amerikankadivadlo

instagram – www.instagram.com/amerikanka_divadlo

Tereza Ramba instagram – www.instagram.com/tereza.voriskova

 

Jatka78, www.jatka78.cz

Comments

comments

Vyhledat