AKTUALIZOVÁNO: Změní se názvy stanic metra v Praze? (nebude to tak horké)

Dnešní ráno bylo pro mnohé z nás šokující: Poprvé za mnoho desítek let se mají údajně přejmenovat stanice metra a dalších prostředlů MHD. Naposledy se názvy měnily pár měsíců po revoluci (1990), kdy byly vyřazeny ty spjaté s minulým režimem.

Jak uvádí pražská sekce idnes, kromě změn v intervalech a přírůstku zastávek v pražské dopravě má dojít například přejmenování stanice Národní třída na Perštýn, Malostranská na Klárov a Pražské povstání se má jmenovat Náměstí hrdinů. Podle idnes tyto šokující změny vyplývají „z koncepce rozvoje MHD na další roky, kterou odsouhlasili končící pražští radní.“ ČTK na své stránce České noviny používá formulaci „Změnit by se mohly i názvy stanic metra“ s tím, že má být přejmenováno asi 20 zastávek tramvají.

Máme zatím trochu problém tomu všemu uvěřit.

UPDATE: Oslovili jsme radního Petra Dolínka, aby nám k věci řekl víc. 

Jak je pravděpodobné přejmenování stanic metra a jaké kroky musejí nastat, aby se tak stalo?

Petr Dolínek: „Jedná se o koncepční návrh rozvoje Pražské integrované dopravy v letech 2019-2029, který vytvořili odborníci z organizace ROPID.

Chci upozornit, že tento dokument obsahuje mnohem závažnější věci než zmého pohledu poměrně marginální návrh na přejmenování některých stanic metra. Toto přejmenování osobně považuji za nepříliš pravděpodobné, minimálně v krátkodobém horizontu.

Bude ale záležet na postoji konkrétní politické reprezentace Hlavního města Prahy, která o tom případně bude někdy v příštích letech rozhodovat. Já osobně jsem proti.“

 

Comments

comments

Vyhledat