10 týdnů, 10 filmů, 1 vstupenka na Berlinale. Začal European Film Challenge

Set del film
Set del film "Loro" di Paolo Sorrentino. Nella foto Toni Servillo. Foto di Gianni Fiorito Questa fotografia è solo per uso editoriale, il diritto d'autore è della società cinematografica e del fotografo assegnato dalla società di produzione del film e può essere riprodotto solo da pubblicazioni in concomitanza con la promozione del film. E’ obbligatoria la menzione dell’autore- fotografo: Gianni Fiorito.

Mezinárodní projekt European Film Challenge, který několikrát ročně umožňuje filmovým nadšencům navštívit ty nejvýznamnější světové filmové festivaly, míří i do České republiky. Úkol je jednoduchý – od 25. října do 16. prosince legálně zhlédnout 10 evropských filmů a sdílet svoji účast v tomto projektu na sociálních sítích. Nejaktivnější filmový fanoušek se podívá na filmový festival v Berlíně (hrazená je cesta, ubytování a akreditace), který se uskuteční v únoru 2020. Na další účastníky čekají například akreditace na festival v Karlových Varech, předplatné časopisu Cinepur či předplatné online videopůjčovny Aerovod. European Film Challenge v České republice zajišťuje filmová distribuční společnost Aerofilms – další výzva, která se uskuteční na jaře 2020, pošle jednoho milovníka evropských filmů na festival v Cannes. 

Výzva trvá od 25. 10. do 16. 12. a její podrobná pravidla soutěže jsou k nalezení na www.aerofilms.cz/efc a www.europeanfilmchallenge.eu. O průběhu projektu je také průběžně informováno na facebookové stránce: www.facebook.com/europeanfilmchallengeczechrepublic 

Od European Film Challenge si slibujeme, že diváky podnítí ke zhlédnutí hodnotných evropských filmů a pomůže nám vybudovat komunitu lidí se silným a aktivním zájmem o evropskou kinematografii. Jsme moc rádi, že se za Aerofilms můžeme zapojit do dalšího projektu zaměřeného na rozvoj publika – máme s nimi skvělou zkušenost. Čtyři roky jsme se podíleli na projektu Scope100, při kterém nám sto filmových nadšenců vybíralo filmy do distribuce a následně se podíleli na jejich marketingových kampaních. V letošním roce se projekt Scope100 přetransformoval v cyklus setkání, kde zájemcům pouštíme filmy v exkluzivních předpremiérách a ukazujeme jim taje filmové distribuce. Je skvělé, že existují lidé s opravdovým zájmem o svět filmu a těší nás, že nyní s nimi pomocí European Film Challenge můžeme komunikovat novým způsobem – a navíc vyslat jednoho z nich na prestižní festival v Berlíně“, říká Anna Lísalová z filmové distribuční společnosti Aerofilms. 

Pro účast v European Film Challenge je nutné od 25. října do 16. prosince zhlédnout 10 evropských filmů – na stáří filmu ani na místě sledování nezáleží. Následně musejí účastníci do svého profilu na www.europeanfilmchallenge.eu nahrát fotografii, která dokazuje, že film byl sledován legálně (fotografie může obsahovat např. vstupenku do kina či obrazovku počítače s filmem) a informaci, kde a na čem film sledují. Účast je také nutné sdílet na některé ze sociálních sítí (Facebook nebo Instagram). Za každý nový film i způsob sledování získávají účastníci body. V průběhu projektu navíc budou vyhlašovány speciální výzvy, které umožní účastníkům získat body navíc. Na konci prosince bude vybrán účastník s nejvíce body, který se podívá na Berlinale. Ostatní účastníci budou odměněni dalšími hodnotnými cenami, které jim umožní poznat více z filmového světa. Podrobná pravidla jsou k přečtení na www.aerofilms.cz/efc 

Více informací o projektu na www.europeanfilmchallenge.eu

Comments

comments

Vyhledat