17. ročník Festivalu bollywoodského filmu se blíží!

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Festival bollywoodského filmu
17. – 20. 10. 2019
Praha, Kino Světozor, www.kinosvetozor.cz

Výběr jihoasijské kinematografie, která svým rozsahem konkuruje americkému Hollywoodu, se od 17. do 20. října představí opět v pražském kině Světozor. Cílem festivalu je nabídnout vyvážený mix romantiky, akce, komedie a dramatu. V letošním roce pak vrcholí oslavy 150. výročí narození Mahátmy Gándhího. Festival se také přidává k oslavám a věnuje část svého programu tomuto velikánovi indické historie. 

V naprosté většině festival vybírá z toho nejlepšího přímo z letošní tvorby. Přehlídka indických filmů je jako vždy plná hvězd a dokazuje, že žánrově je indická tvorba opravdu rozmanitá. Svalnatý Salman Khan se po boku krásné Katriny Kaif představí v akčním filmu Bharat, klasické romantické drama reprezentuje šarmantní Madhuri Dixit s filmem Kalank/Skvrna, Dev Patel, známý především z Milionáře z chatrče, diváky tentokrát provede dramatem podle skutečné události Hotel Mumbai, uhrančivý Hrithik Roshan povypráví o životě nadaného matematika v životopisném filmu Super 30, legendární Amitabh Bachchan odhalí kriminální zločin jako Badla/Neviditelný host, především mladé diváky pak určitě přitáhne rapující Ranveer Singh s talentovanou Aliou Bhatt jako Gully Boy: Kluk ze štrýtu a hned ve 2 filmech se objeví Ayushmann Khurrana, a to v komedii Badhaai Ho/Nikdy nevíš a v krimi thrilleru plném neočekávaných zvratů Andhadhun/Temná melodie. V neposlední řadě se zavzpomíná na již zmíněného Gándhího s oscarovým Benem Kingsleym v hlavní roli stejnojmenného historického dramatu.

Indická kultura a historie je celkově velmi bohatá a Festivalu bollywoodského filmu je ctí představovat její části také divákům v České republice. K tomu patří neodmyslitelně také tanec, proto v sobotu 19. října proběhne tradiční Bollywood party ve Futurum Music Baru na Smíchově.

Comments

comments

Vyhledat