54 ½ MFF Karlovy Vary – v listopadu proběhne mimořádná čtyřdenní filmová přehlídka

Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Přestože se řádný 55. ročník Mezinárodního  filmového festivalu Karlovy Vary uskuteční až v roce 2021, příznivci největší filmové události v České republice se mohou těšit, jak na léto, tak na letošní podzim.

Dnes zahajuje unikátní přehlídka TADY VARY ve vašem kině, v jejímž rámci bude od 3. do 11. července v šestadevadesáti českých kinech promítnuto 16 filmů, které vybral dramaturgický tým MFF Karlovy Vary. Každý z vybraných filmů má pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik. Představení jsou koncipována ve festivalovém duchu, budou doplněna streamovanými úvody, živě přenášenými besedami a do více než 40 míst se chystají rovněž osobní delegace z týmu MFF KV.

Program přehlídky TADY VARY ve vašem kině, seznam kin a další organizační podrobnosti najdete již nyní na www.kviff.com.

 

Ve dnech 18. – 21. listopadu 2020 se pak v Karlových Varech uskuteční  54 ½ MFF Karlovy Vary.

„Přehlídka TADY VARY byla naší bezprostřední reakcí na situaci, kdy jsme chtěli zajímavé filmy z festivalového výběru přivést za diváky. Ale stále cítíme, že tou klíčovou hodnotou karlovarského festivalu je atmosféra setkávání a sdíleného filmového zážitku, kdy se dokážeme společně radovat, dojímat, bát se. Věříme, že nyní opět nastává čas, kdy můžeme být spolu,“ říká prezident MFF KV Jiří Bartoška.

Speciální přehlídka se sice uskuteční v netradičním podzimním termínu, ale s obvyklou festivalovou atmosférou, na kterou jsou hosté a návštěvníci zvyklí. Chceme nabídnout to, co mají diváci na festivalu rádi a proč se do Karlových Varů opakovaně vracejí. Čtyřdenní nesoutěžní přehlídka představí 30 filmů, každý z nich bude v uveden dvakrát a promítat se bude v hotelu Thermal, Městském divadle Karlovy Vary, kině Čas a sále Grandhotelu Pupp. V plánu jsou také některé z tradičních akcí doprovodného programu.

Ve spolupráci s městem Karlovy Vary a zdejšími ubytovateli se pro návštěvníky připravují speciální pobytové balíčky.

Informace k 54 ½ MFF Karlovy Vary sledujte na stránkách www.kviff.com.

Comments

comments

Vyhledat