9. března proběhne XV. ročník FASHION STARS NIGHT

Foto: archiv Fashion Star Night
Foto: archiv Fashion Star Night

Jubilejní XV. ročník Fashion Stars Night se bude konat 9. března 2020 v prostorách Pražské Křižovatky, kam se vrací již počtvrté. Projekt, jehož autorkou je Janina Šlemínová, CEO Stars Events, se věnuje prezentaci českých módních designérů a značek od roku 2003. V jeho rámci dostanou pravidelně příležitost čtyři zajímavé kolekce na aktuální sezónu, respektive čtyři značky. První z těch letošních už je známá, je jí TALABAYA Mirky Talavaškové.

Na počátku byla myšlenka, že českému módnímu světu nechybí talenty, ale příležitost je prezentovat. Tu Janina Šlemínová vytváří více než 15 let a realizuje společně se svým týmem – týmem agentury Stars Events, za podpory partnerů projektu i stabilních spojenců, dodavatelů. Ti jsou třeba, protože návrháři, designéři, kteří jsou vybíráni pro jednotlivé ročníky, svoji účast podporují pouze dodáním své kolekce, kterých bylo za tu dobu představeno více než 50. Debutoval zde mimo jiné Jakub Polanka, Pavel Berky nebo značka P.Š. Objects Petry Šafářové a Mirka Talavašková se na molo Fashion Stars Night se svými kolekcemi vrací již potřetí.

Koncept její teprve „dvouleté“ módní značky Talabaya je příběhem o úctě k rozmanitosti v různých dobách i kulturách. Mirka svými modely prezentuje modest módu, která se stále více dostává do popředí a představuje ji ve velmi elegantní a sofistikované podobě. Fenomén modest neboli zahalená móda, vychází z arabské kultury, ale své zákazníky si získává napříč kontinenty. Už dávno je pryč éra příliš odhaleného těla, mini sukní, hlubokých výstřihů nebo bokovek. Prodloužené délky, zajímavé střihy, detaily nebo vrstvení je cesta, kterou se ubírá nejeden módní návrhář a získávají tak stále větší a větší popularitu. Kolekce Mirky Talavaškové je právě arabským světem inspirována. Prezentuje ho však v kombinaci s evropskými prvky a tak, aby se maximálně přiblížila svým zákaznicím napříč kontinenty. Jednotlivé modely jsou ukázkou kontrastů života, a to jak barevně, tak i materiálově nebo střihově. Všechny kousky lze kombinovat a vrstvit, vytvářet elegantní i sportovně laděné outfity pro každou zeměpisnou šířku i pro každou příležitost. Šaty, košile, kabáty nebo například sukně jsou precizně zpracované, barevně dominuje černá a bílá, najdete zde také pudrově růžovou a vanilkově žlutou a ani zde Mirka nezapomíná na „falešné“ límečky, které jsou pro její tvorbu typické.
Značku Talabaya Mirky Talavaškové můžete najít exkluzivně ve VIDDA fashion and living concept store.

 „Objevovat módu a styl, který podtrhne krásu a jedinečnost reálných žen mě moc baví. Setkávání a spolupráce s českými i zahraničními osobnostmi je inspirací, samotná show v prostorách kouzelné Pražské křižovatky, to je čistá radost,“ říká Janina Šlemínová, která tvorbu českých a slovenských designérů podporuje nově také v rámci VIDDA concept store, jehož je spolumajitelkou.

Comments

comments

Vyhledat