Lunchmeat Festival 2020 uvítá Sophie nebo Helenu Hauff
Lunchmeat Festival, mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění konající se každoročně v Praze ohlašuje druhou várku vystupujících. 11. ročník festivalu je naplánovaný do nejrůznějších lokací od 28. září do 3. října. V rámci programu se do Prahy po šesti letech vrátí popová vizionářka Sophie a mezi nově ohlášenými jmény nechybí ani jedna z nejvyhledávanějších současných DJek a producentek Helena Hauff.
„Lunchmeat jsme vždycky brali trochu jako reakci na současné klubové „schizma“, kdy vedle sebe existuje největší underground i mainstream taneční hudby. Tím, že na jednu stranu přijde Sophie a na druhou Helena Hauff chceme ukázat, že se tyto světy můžou doplňovat a kooperovat,“ říká Jakub Pešek, ředitel festivalu.
„Sophie hrála v našem klubu NEONE v letech 2013 a 2014, v úplných začátcích své kariéry a proto s ní cítíme silné spříznění. Je důkazem toho, jak daleko se může dostat i člověk z okrajových žánrových sfér a dělající velmi neobvyklou až extrémní hudbu,“ dodává Pešek. Producentka a zpěvačka Sophie patří v současnosti mezi největší hvězdy, spolupracuje s Charli XCX nebo Madonnou a sbírá nominace na Grammy.
Část festivalu se ponese v duchu estetiky temných časů – v podobném duchu jako dark techno Heleny Hauff se ponese ponurá AV performance dua 404.zero nazvaná Black Sunday, která svůj apokalyptický dark ambient doprovází patřičně zrnitými vizuály. Jeden z velkých objevů loňského roku – bezútěšné noise-techno duo Tittingur vystoupí se světelnou designérkou æoe. Producentka Nina Pixel a umělec Adrián Kriška zkoumajív Ancestral Archeology AV live propojení slovenského folkloru a žité zkušenosti v technologií prorostlém světě 21. století. Temple Timbre Embers AV live míchá vizuály umělce DevKida a materiál inspirovaný majestátnostía hutností zvuku kostelních varhan ze stejnojmenné desky hudebníka Stroona.
Návštěvníci Lunchmeat Festivalu si užijí i neobvyklé intermediální performance. Sam Rolfes je pozve do vyšinutých vizí své 360° AV experience využívající médium virtuální reality. V rámci cenami ověnčeného projektu Corpus Nil se hudebník a umělec Marco Donnarumma bude ptát, kde je hranice mezi člověkem a strojem. Koncertní premiéru si na letošním Lunchmeatu také odbude virtuální bytost/digitální avatar NIVVA. Mezi už dříve ohlášenými vystupujícími jsou například Lyra Pramuk, Robert Henke, Maenad Veyl nebo Anthony Linell. Další jména budou následovat. Lístky jsou dostupné v síti GoOut.
28. září–3. října 2020
Národní galerie v Praze – Veletržní palác, divadlo Archa
Vstupenky zde.