Co bude hrát Radio 1?

foto archiv ZL
foto archiv ZL

Máme pro vás další várku hudebních novinek Radia 1 s komenty Zdeňka Lichnovského!

Poslouchat možno i na Spotify:

Nové singly

1010 BENJA SL – Ultimaybe / žádný možná, ale ultimátní jo! velkej americkej talent experimentální rnb a jeho debut na značce young turks. křišťálová produkce a hit samozřejmostí. a ty basový vyhrávky?
ANDREW BIRD – Bloodless / jsme momentálně uprostřed studený občanský války? mrazivej song o současnejch vrtochách společnosti s nádhernym refrénem.
AUDIOBOOKS – Friends In the Bubble Bath / chytrý, sarkastický a výtečně našláplý tak nějak zespoda vod synťáků. duo složený z mladý studentky umění a jednoho z nejžádanějších producentů současnosti. překvapivě to neni blbost a celá deska je fantastická. máte ji taky přiloženou.
CATCHING FLIES – Satisfied (Edit) / josífek doporučil výbornou atmošku, která si ale důsledně hlídá to, aby vás myšlenky na tanec jen tak nepřešly.
CUPCAKKE – Cereal and Water / a hned vám lísknu jednu dobře mířenou za ucho! grime nebo trap? to je úplně fuk. je to naštvanej a zlej banger. pro více zážitků užijte desku v deskách.
DAN MANGAN – Just Fear / krásná píseň o nově nabytym rodičovství. co když? ale to nic, to vám jenom strach vlez’ do hlavy. tenhle výbornej písničkář vystoupí příští sobotu v meetfactory. připravte se přiloženou deskou.
DISPONDANT –  Acid Jazz / dík stano! báječnej trek, kterej bručí zespoda, halasí od beatu a nebojí se trancovejch zasekávaček až někam k jukeu. je to lázeň vážení.
DRENGE – Bonfire of the City Boys / a jakýže si to zapalujou vohníčky městský floutci z londýna? já vam to rád povim. nejlíp z přeostřenejch kytar a bicích shozenejch ze schodů. nakládačka jak za starejch časů.
EARL SWEATSHIRT – Nowhere2go / avantgardní rap o naději. přísný samply, civilní povídání. důležitá věc.
GIRLPOOL – Hire / jemný, ale stejně někde vzadu fantasticky hrubozrnný. kytárkový duo z LA.
HEALTH, YOUTH CODE – INNOCENCE / bum. pumelica. tvrďárna. elektronický pankáči a noisový pankáči. zase LA. hroznej voheň.
HMLTD – Death Drive / palec hore koko! extrovertní minimalistickej art-punk spojenej s melodickejma zásadama ebm. jako vteřiny před tim, než to ve stovce napálíte do stromu.
CHERRY GLAZERR – Daddi / tohle je strašně strašně dobrý. a jak to skvěle klame tělem! dream pop? vostrý kytary? jemnej hlásek? daddi bude ale pěknej hajzl. jeden ze songů roku.
CHOKER – Juno / další velkej talent pokojíčkovýho rnb. nadlidská produkce, podivná struktura a famózní vokální výkon včetně inovativních efektů. pro delší zasnění přikládám desku.
J MASCIS – Sky Is All We Had / tohohle chlapíka máme rádi už pěkně dlouho, co? nová sólovka mozku/mezka dinosaur jr (přiloženo) zase ukazuje jeho citlivou stránku. a tu slyšet fakt chcete.
JACQUES GREENE – Avatar Beach / loni to báječně roztočil na lunchmeatu, teď má venku další povedený a o něco vyklidnější ep. ztraťte se mi prosím na chvilku v basech, jo?
JAMILA WOODS – Giovanni / ha! strašně v tom slyšim starý massive attack, ale přitom je to naprosto aktuální rnb. rytmika jako hrom. loungovka.
JPEGMAFIA, KENNY BEATS – Puff Daddy / krocení zlejch beatů a flow jako pán. rap, kterej je absolutně teď a možná ještě o něco dál. boží.
KAREN O & DANGER MOUSE – Lux Prima / je to jako pustit si na třech obrazovkách vesmírnou odyseu, ale u každý z nich nastavit jiný místo filmu. grandiózní orchestrální putování k najazzlýmu soulu a zpátky. devět minut uteče jako nic.
KEEP SHELLY IN ATHENS – Bendable / pozor hezká písnička! sound jako ze starý blištivý VHSky, ale o to víc se v tom můžete vykoupat.
LCD SOUNDSYSTEM – (We Don’t Need This) Fascist Groove Thang / ano, takový kretény tady nepotřebujeme, ale přesto je máme furt na vočích. zacitujeme si:
“Have you heard it on the news
About this fascist groove thang?
Evil men with racist views
Spreadin’ all across the land
Don’t just sit there on your ass
Unlock that funky chaindance
Brothers, sisters, shoot your best
We don’t need this fascist groove thang”
(předělávka od 80s new wave legendy Heaven 17)
MAJETIC – Bloodbrunch / důslednej rozklad současný klubový hudby. experimentální hříčka s famóznim popovym refrénem. dej celou desku.
METRO BOOMIN – Don’t Come Out the House (feat. 21 Savage) / šepot mnohdy funguje milionkrát víc než ten nejvíc natlačenej řev. 21 savage to ví moc dobře a jeho sloky v týhle trapový libůstce by se daly označit jako… no savage prostě.
MIYA FOLICK – Freak Out / adrenalinová kytarová popovka. tučný bicí, kytary a synťáky vedený sebevědomym vokálem týhle americký hudebnice. i nám může jebnout. desku tam máte taky.
MNQN – Animal Oddity / elektro z roku 2007 muhahaha. jak z první desky justice. ale je to velkej tlak, kterýmu se i v současný době těžko odolává. hit.
NILÜFER YANYA – Heavyweight Champion of the Year / do háje, tomu řikám písnička plná duše/soulu! nechte se touhle londýnskou hudebnicí zavést k euforickýmu konci. hrozně chytrá a podvratná věc. pokud máte rádi třeba pleasure od feist, tak jdete na jisto.
RINA MUSHONGA – Hey Coach / groove a zase jenom groove. výbornej spojovník tradiční afriky a elektro-tropickejch motivů. bazén, moře, jezírko, pískovna, vana a kdoví, co ještě.
ROBYN – Between The Lines / máte málo řádnýho housepopovýho tůca jako za starejch časů? tumáte. robyn to na nový desce trefila absolutně přesně.
ROSALÍA – BAGDAD (Cap.7 Liturgia) / fascinující obroda flamenca, kterou přednáší nejzajímavější španělská zpěvačka současnosti. rozhodně si projeďte celou desku, která inovuje, ale přesto je hrozně chytlavá. mega.
SKINSHAPE – I Didn’t Know / nohy hore, ok? absolutní klídek a revival pohodovejch šedesátkovosedmdesátkovejch kytarovek.
SORRY – Starstruck / song jako plivanec do tváře během podzimní rýmičky. suchý a božsky lehce falešný kytary, ne asi.
SPELLLING – Haunted Water / temná temnota. jakoby písnička, kterou drží jednoduchej synťákovej riff a nemilosrdný údery kopáku. strašidelný a šíleně přitažlivý.
SUBJECTIVE (Goldie & James Davidson) – I Saw Her Last Summer / ještě jedno standovo vypíchnutí. tentokrát ne oka, ale hrozně sympatickýho treku od dvou matadorů zakoplýho beatu. citlivá syntetická rozkládačka, která prostě zahřeje.
SUFJAN STEVENS – Lonely Man of Winter (ft. Melissa Mary Ahern) (Doveman Mix) / no jo, winter is coming, víme. tak brace yourself, sufjan už zase sype baladičky. tuhle původně napsal v roce 2007, ale vydává ji až teď. já vybírám tenhle povedenej mix s hostující zpěvačkou. ideální k závěrečnym titulkům vašeho dne.
SUNFLOWER BEAN – Come For Me / tak tohle má ale jerry hodně rád. prej se dokonce i se zpěvačkou julií v nyc osobně potkal. co jí napovídal, to už se asi nikdy nedovíme. ale písnička je to teda tuze pěkná!
TAKELEAVE – Calibu / ponořte se do tajů cinkání a nujazzové nálady. udělá vám to dobře. josef za to ručí!
THESE NEW PURITANS – Into the Fire / neskutečná přísnost. naši oblíbení experimentátoři jsou zpátky! a je to náležitě hrubé.
TRENTEMOLLER – Transformer Man / von bude nějakej novej remake robocopa? že ne? tak proč k tomu sakra dělá trentemoller soundtrack? retrofutro jaksepatří.

Nové české singly

HIMALAYAN DALAI LAMA – Genova / lekce budování napětí od brněnskýho dua.
I LOVE YOU HONEY BUNNY – Bloodshed / milé postapo kytárky s jakymsi refrénem.
JUSTIN LAVASH – Slide / pan kytarista naživo v praze. tomu to lítá po tom hmatníku teda.
KAPITÁN DEMO – Zlatíčka / další čuňačiňka od našeho chlebodárce. taky ho mám rád.
KONĚ A PRASE – Vysavač / domácí drama o přebytku osobního majetku. valmez jako vyšitej. midi lidi approved.
LAZER VIKING – Less Than Three / pán fistule a pěkných písniček s kytarou. prej mu do toho trochu leze weezer?
MUSHROOM EATERS – Stray Blades / řádná garážovka. za basou dokonce ira mimosa drazí.
NECROCOCK – Forenzní Hypnotizér / slovutný detektiv tom necrocock na stopě hrůzných zločinů!
NÈRO SCARTCH – Turn Me On / víc čuňačinek! to nero rád. utržený ze řetězu a děsně zábavný.
PLACES – Anxiety / ostravská úzkost z vlastního kytarového úspěchu.
TEVE – Stavidla / vrtochovitý sampling a akustická kytárka. velmi podvratnej kousek.
TOLSTOYS – Olivy / jo, po takovejch černejch olivách o sobě člověk prostě neví.

Nová alba

ANDERSON .PAAK – Oxnard (2018) (funk, rap)\
AUDIOBOOKS – Now! (in a minute) (2018) (indie, electronic)\
BONES – TheManInTheRadiator (2018) (rap)\
BRADLEY,CHARLES – Black Velvet (2018) (soul, retro)\
CUPCAKKE – Eden (2018) (rap)\
GRACE,LAURA JANE & THE DEVOURING MOTHERS – Bought to Rot (2018) (rock)\
GREENE,JACQUES – Fever Focus (2018) (electronic)\
HIOR (aka HIOR CHRONIK) – Descent (2018) (electronic)\
CHOKER – Honeybloom (2018) (rnb)\
J MASCIS – Elastic Days (2018) (indie-rock)\
KAPITAN DEMO – Mladi v trapu (2018) (repik)\
LAVASH,JUSTIN – Live in Prague vol.2 (2018) (rock, kytara)\
MAJETIC – Club Dread (2018) (electronic,experimental)\
MANGAN,DAN – More Or Less (2018) (folk, country)\
MUSHOROOM EATERS – Stray Blades (2018) (rock, garazovka)\
NILSSON,MOLLY – Twenty Twenty (2018) (lo-fi, indiepop)\
ORR,SCOTT – Worried Mind (2018) (pisnickarina)\
PLANNINGTOROCK – Powerhouse (2018) (electronic, dance)\
PUBLIC MEMORY – Demolition (2018) (electronic, experimental)\
RHYE – Blood Remixed (2018) (remixy)\
ROSALIA – El Mal Querer (2018) (flamenco, experimental, electronic)\
SHIT & SHINE – Bad Vibes (2018) (experimental, divnost)\
STEINBRINK,STEPHEN – Utopia Teased (2018) (indiepop, diy)\
SWARVY – Anti-Anxiety (2018) (jazz, hip hop)\
THE GOOD, THE BAD & THE QUEEN – Merrie Land (2018) (britanie, albarn)\
TOMMY GENESIS – Tommy Genesis (2018) (rap)\
VESSEL – Queen of Golden Dogs (2018) (electronic, experimental)\

 

Comments

comments

Vyhledat