Alyona Alyona bude mít v Praze koncert i workshop rapu

 

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. 

Když Alyoně Savranenko koupil její otec ve dvanácti letech Eminemovo album The Eminem Show, došlo jí, že v životě nechce dělat nic jiného než rap. Po škole se živila různými částečnými úvazky, ale když ji v roce 2018 proslavilo virální video k písni Rybky, mohla se konečně začít věnovat hudbě naplno. Od začátku své kariéry rapuje Alyona Alyona výhradně ukrajinsky a ne rusky, přesto o ní píšou oslavné články západní média jako Vogue nebo New York Times. „Její rap je rychlý jako blesk a vůbec nepotřebuje sprostá slova,“ napsal druhý jmenovaný deník. 

Jestli dříve její texty s nadsázkou zpracovávávaly témata, která trápí mladé lidi – zmíněná píseň Rybky byla o tom, jaké to je být vzdálená od ideálu krásy –, aktuálně samozřejmě do její hudby zasáhla barbarská ruská invaze na Ukrajinu. 

Alyona Alyona zatím vydala čtyři studiové desky a získala si svými energickými koncerty příznivce po celé Evropě. Ne náhodou je držitelkou ceny fanoušků na hudebních cenách Music Moves Europe. 

Alyona Alyona s Jerry Heil reprezentovala Ukrajinu ve společné písni Teresa & Maria, kterou hlasování diváků poslalo až do samotného Grand Finale a na stupně vítězů. V závěrečném klání skončila tato píseň na 3. místě.

V úvodu večera se představí Hellwana – rapperka, zpěvačka a performerka, která se ve svých textech oslavuje ženy a věnuje mezilidským vztahům a  body positivity. V září 2018 byla zvolena mezinárodní porotou jako nejslibnější hudební a progresivní počin České republiky a stala se vítězkou pro exportní soutěže Českého rozhlasu Radia Wave Czeching. Vydala dvě úspěšná alba Sunbeam a Phases získala pozitivní ohlasy i na zahraniční scéně. Vystoupila v USA, v Británii, ale také v Izraeli v rámci doprovodného programu soutěže Eurovision. V roce 2021 složila skladbu „Nomad’s Land“ pro film Zrcadlavé tmě, režírovaný Šimonem Holým. V roce 2022 vyhrála v kategorii singl roku cenu Apollo a ve stejném roce se podílela na dabingu a zhudebnění umělecké výstavy výstavy My Body Is Not an Island, která probíhala v Pražské Národní galerii a francouzském Muzeu současného umění v Bordeaux. V roce 2023 složila spolu s dlouholetým kamarádem a kolegou Adamem Baňasem hudbu pro divadelní inscenaci Neříkej mi Maruško!

 

17.5. 19:30. Alyona Alyona /UA + Hellwana /CZ – Palác Akropolis 

Alyona Alyona, nekompromisní ukrajinská rapperka a čerstvá finalistka soutěže Eurovision,  vystoupí již tento pátek 17.5. v Praze.

 

 

 

Organizátoři vzkazují: Mladé hudebníky zveme i na odpolední  rap workshop, který od 15:00  povede Alyona Alyona, společně s Hellwanou. Přihlásit se můžete k účasti zdarma do vyčerpání kapacity na  petra@8pm.cz

 

Comments

comments

Vyhledat