Ani dívčí, ani dospělá, kolekce pro sezonu SS19 od La Femme MiMi

foto: lafemmemimi.com
foto: lafemmemimi.com

Značka La femme MiMi v aktuální kolekci nachází podobnost a harmonii efemérních zážitků z živoucí letní přírody a ženského dospívání. Sezona SS19 je v jejím pojetí rozmarná i pokojná, divoká i něžně plachá jako dívčích devatenáct let.

Námětem pro ni se stala představa 19leté dívky a s ní spojená rozporuplnost. Radost a vzrušení z nového i melancholie nad pomíjivostí, jež s sebou toto období v životě ženy přináší. Pomyslný konflikt je v kolekci harmonizován snoubením temnějších, zemitých barev s kontrastními pestrobarevnými materiály v jemných i intenzivních tónech trávově zelené, červené či modré, které zdobí přírodní motivy.

„Tuhle zemi si v létě užíváme o sto šest, mnohem více než kdykoliv jindy, je najedou jiná…“ Komentuje inspirační pozadí své kolekce návrhářka MiMi Lan Nguyen, která do 15 let vyrůstala ve Vietnamu, ale právě letní dny trávené později s rodinou v prostředí českého venkova a přírody si ji zcela podmanily. Podobnost mezi devatenáctým rokem v životě ženy a naší letní přírodou spatřuje právě v jejich jinakosti, rozmarnosti a neopakovatelné kráse.

Střihům kolekce SS19 vládnou uvolněnost i komfortní a méně vypasovaná řešení. Materiálům zase přírodní textilie, jako jsou 100% italská vlna, japonská bavlna či vietnamské hedvábí. Hedvábnou nití jsou strojově tkané i výšivky z vietnamského Saigonu, odkud pochází autorka jejich návrhů i celé kolekce, MiMi Lan Nguyen. Výšivky a dekory textilií vypráví o zážitcích z léta ještě konkrétněji. Ve společnosti letní květeny se na oděvech často vznáší motýli či vážky.

Silný vztah k přírodě La femme MiMi se promítá také do jejího zodpovědného přístupu k oděvní produkci, zejména pak pro ni typického zero waste. Za použití zbytků z předchozích kolekcí značka vytváří nové ready to wear kusy oblečení a doplňky, jako jsou pásky a vázací límečky. Zbytkový materiál z jednoho oděvu využívá v detailech jiného, například jako kapsy či stojáčky na sakách a šatech.

V souvislosti se snahou značky o udržitelnost její tvorby jde ruku v ruce také design oděvů. Reverzní princip u některých sak není proto nijak náhodný. Oboustranné zpracování jim poskytuje časovou i stylovou nevázanost a jeho nositelkám větší svobodu při kombinování a celkovém využití jednoho kusu oděvu.

Kolekci je možné zakoupit v pražské kamenné prodejně na adrese Štěpánská 53 nebo na e-shopu www.lafemmemimi.com

La femme MiMi
Návrhářka Mimi Lan Nguyen patří mezi pionýry současné české návrhářské scény. Od samotného vzniku její značky v roce 2007 pracuje bezezbytkově, respektuje principy udržitelnosti a vášnivě proměňuje staré a zapomenuté věci v nové. Použité materiály vybírá pečlivě napříč všemi kouty zeměkoule. V módní tvorbě i estetice nezapomíná dávat prostor svému původu například v podobě tradiční saigonské výšivky a vietnamského hedvábí. Pod značkou La femme Mimi vznikají dvě kolekce ročně a zero-waste oděvy v ready-to-wear edicích, které jsou k zakoupení v pražském butiku na adrese Štěpánská 53 nebo na e-shopu www.lafemmemimi.com.

Comments

comments

Vyhledat