Anketa o módě a stylu: Karel Novák, Top Stylist – Toni&Guy

Karel Novák je top stylist kadeřnického salonu Toni&Guy v Soukenické 5. Značka Toni&Guy je uznávána jako globální průkopník v oblasti vlasového stylingu, propojuje kadeřnictví s módou a již 16 let je oficiálním partnerem londýnského týdne módy. V Praze jsou aktuálně tři salony Toni&Guy, kromě Soukenické ještě Michalská a Opletalova.

 

V práci nosíme výhradně černou barvu.

Vaše definice módy a stylu?
Nemám vyhrazený určitý styl oblékání ani životní styl. Dodržuji ale dress code v práci, kde nosíme výhradně černou barvu. Ráno se vzbudím a obleču se podle nálady. Pokud cítím, že dnes nebudu chtít vyčnívat nebo být středem pozornosti, nelámu nic přes koleno a zvolím raději černou XXL mikinu, obyčejné tmavé jeans a bílé tenisky. Potom jsou dny, kdy se rád “hodím do gala”, a to i za předpokladu, že mě čeká pouze den v práci. Elegantní kalhoty, černé tričko a sako. V podstatě každý outfit doplňuji o bílé tenisky, jiné než bílé nemám 🙂 Všeobecně se ale snažím svůj šatník v posledních měsících přetvářet. Chci ráno sáhnout do skříně a mít v ruce kus oblečení, který budu moci kombinovat s většinou ostatních věcí.

Co máte nejraději na své práci?
Možnost předávat znalosti druhým v rámci Toni&Guy Akademie, kde působím jako školitel. Je to pro mě nepopsatelný pocit, když předávám znalosti dál.

Líbí se mi, že každý den je jiný! Pár dní v týdnu jsem v salonu pro klienty a pár dní se věnuji studentům v akademii. Nejraději na tom mám, že se práci mohu posouvat dál. Postupem času zjišťuji, že přísloví “trpělivost růže přináší” skutečně funguje, a to jsem svým někdejším učitelům nikdy nevěřil. 🙂

Jak si dobíjíte baterky?
Moc rád bych řekl, že dobíjím baterky nějakým sportem a pohybem – není tomu tak 🙂 Nejsem ta nejvytíženější osoba planety, jen se mi nechce po práci, kde jsem neustále v kontaktu s klienty, tahat závaží nebo běhat 🙂 Potřebuji pasivní odpočinek. Za poslední půl rok jsem se naučil využívat veškerý, čas co mám. V osobním volnu hodně jezdím vlakem napříč republikou. Celá ta cesta je pro mě dobíjením baterek. Jen sedět ve vlaku, koukat z okna na ubíhající cestu. Přesně v půlce je úsek, do kterého jsem se zamiloval hned při první jízdě. Louky, říčky, kopce, žádný signál. Melancholie.

Co vás zaručeně potěší?
Ranní espresso, výhled do polí z lomených oken mého střešního bytu! Bádání, který parfém z mé sbírky zvolím dnes 🙂 Opravdové potěšení a celkový pocit štěstí přichází v okamžik, kdy pozdě večer slyším broukání známé skladby z naší kuchyně, přípravu večeře… nejsem sám, je tady. Mám vedle sebe osobu, na které mi záleží, to je asi můj největší pocit štěstí!

Váš tip, co dělat proti šedi:
Osobně mi pomáhá práce. Kontakt s okolím a můj osobní a profesní růst. Naučil jsem se nežít v totální rutině. Snažím se, aby byl každý den alespoň trochu jiný. Člověk by se podle mého názoru měl odměňovat i za ty nejmenší úspěchy. Já mezi tyto odměny zařazuji i úspěšně ukončený pracovní týden. Pokud to byla otázka na vlasy… barva + oxidant 🙂

 

 

Comments

comments

Vyhledat